adplus-dvertising

Silahlı saldırıda ölen Güngör Arslan’ın avukatından açıklama

Kocaeli’de ofisinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Ses Kocaeli Gazetesi imtiyaz sahibi Güngör Arslan’ın avukatı Cahit Çiftçi, 6 Eylül’deki ilk duruşma öncesi açıklama yaptı.
Takip et
Silahlı saldırıda ölen Güngör Arslan’ın avukatından açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de 19 Şubat günü ofisinde uğradığı silahlı saldırı neticesi hayatını kaybeden Ses Kocaeli Gazetesi imtiyaz sahibi Güngör Arslan’ın avukatı Cahit Çiftçi gazetecilerle bir araya geldi. Çiftçi, 6 Eylül’de başlayacak olan duruşmayla alakalı iddianamede sanıklar arasındaki sıkı bağlantıların aktarılmadığını savunarak, “Bu sıkı bağlantılar bu eylemin bir örgütsel yapı olarak yapıldığını ortaya koyuyor. Başında da Ersin Kurt olduğu belli olacaktır. Bunun yanında sanık olarak olması gereken Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un olmaması en büyük eksiklik. Olması gerektiğiyle alakalı dosya içinde kanıtlar, veriler var.

Necmi Bulut’un rahmetli Güngör Arslan’ı öldüreceğine dair gazete yazıları var, 14-15-17 Aralık tarihlerinde. Ersin Kurt ile aralarında vekalet ilişkisi var. ‘Bu çok mühim değil’ denebilir ama ilişkinin boyutunu gösteriyor. Cinayetin işlendiği saatten ortalama 16-17 dakika sonra Whatsapp’tan görüşme kayıtları başlıyor. Cinayetten ortalama 40 dakika kadar sonra adliyenin yakınındaki kafeteryaya Ersin Kurt’u getiren aracın Necmi Bulut’a ait olduğu plaka okuma sisteminden çıkarılıp dosya içine konulmuş. Bunlarla alakalı HTS kayıtları, baz istasyonu kayıtları yok. Bunları zaten bir tüm olarak eklenilseydi, araştırılsaydı çok rahatlıkla çıkardı. Burada araştırılması gereken para takibi, menfaat takibidir. Bizim itirazımız bu. Mahkeme, eylemler çerçevesinde istediği kanıtı araştırabilir. Bunlarla alakalı biz de ayrıntılı isteklerde bulunacağız” diyerek konuştu.

Silahlı saldırıda ölen Güngör Arslan’ın avukatından açıklama

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.