Silahlı Magandalara Yeni Düzenleme!

Düğünleri, asker eğlencelerini fırsat bilerek, onlarca insanın canını hiçe sayan silahlı magandalarla ilgili yeni düzenleme tüm illere gönderildi.

Silahlı Magandalara Yeni Düzenleme!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Düğün konvoyları, asker eğlencelerini fırsat bilerek terör estiren magandalarla ilgili yeni genelde tüm illerin valiliklerine gönderildi.Yaz aylarının gelmesiyle düğünlerin ve dışarıda yapılan eğlencilerin artmasını fırsat bilerek terör estiren düğün maganlarına yönelik bakanlık düğmeye bastı. Her sene onlarca masum vatandaşına sebep veren düğün magandalarına yönelik alınacak önlemlerle ilgili bakanlığın başlattığı çalışmalar Soylu’nun imzasıyla valiliklere gönderildi.

DAVETLİLERE UYARI AFİŞLERİ ASILACAK

Valiliklere gönderilen genelgeye göre, açık havada düğün veya asker eğlencesi yapan taraflardan silah kullanılmamasına yönelik imzalı taahhütname alınacak. Yasağa uymayan taraflara ise idari para cezası uygulanacak. Soylu illerde görevli yetkilileri, gereken tedbirlerin direk valiler ve kaymakamlar tarafından alınarak,  bu konuda gereken tüm özenin gösterilmesi konusunda ayrıca uyardı.  Eğlencenin yapıldığı mekana ise silah kullanılmamasına yönelik afişler, davetlilerin göreceği şekilde asılacak.

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren genelgenin bu sene dışarıda yapılacak organizasyonların daha da artacağını bildireren Soylu, yetkilileri daha fazla tedbir alınması konusunda uyardı. Bu genelgeyle geçtiğimiz sene dışarıda yapılan düğün ve eğlencelerde bir önceki yıla göre gözle görünür oranda azalma olduğu tespit edildi.

Dilan Uğun Gül
dilanugungul@haber.com - - -

Dilan Uğun Gül 1994 İstanbul doğumludur. Lisede Radyo TV bölümünü bitirdikten sonra editörlük kariyerine başlayan Dilan Uğun Gül, İstanbul Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Çeşitli haber...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.