adplus-dvertising

Silahla vurduktan sonra cesedi yakıp asitle eritmeye çalışmışlar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde kum dolu çuval içerisinden çıkan cesedin 50 yaşındaki Ümit Erol’a ait olduğu belirlendi. Olayla alakalı gözaltına alınan 6 kişiden 5’i tutuklandı. Ümit Erol’un öldürüldükten sonra cesedinin yok edebilmek için yakmaya ve asitle eritilmeye çalışıldığı gün yüzüne çıktı.
Takip et
Silahla vurduktan sonra cesedi yakıp asitle eritmeye çalışmışlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

28 Haziran gecesi, Ortakent Üniversite Caddesi üstünde yol kenarındaki bir toprak yığınından kötü koku geldiğini fark eden vatandaşlar, vaziyeti güvenlik kuvvetlerine ihbar etti. İhbar üstüne, Ortakent Dilekyolu Kavşağı ile Güzel Sanatlar Fakültesi binası arasındaki olay yerine gelen polis tarafından yapılan araştırmada, yol kenarındaki toprak yığını altında, içerisinde kum ve ceset bulunan bir çuval ortaya çıkarıldı.

Yetişkin bir erkeğe ait olduğu değerlendirilen cesedin üstünden herhangi bir kimlik çıkmadı. Olay yerinde yapılan araştırmanın sonrasında çürümüş haldeki ceset olay yerinden alınarak otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cinayet olduğu değerlendirilen olayla alakalı soruşturma açıldı.
Çiftlik’te kayıp bir kişi olduğu belirlendi

Başlatılan soruşturma kapsamında kayıp Çiftlik Mahallesi’nde emlak işleri yapan Ümit Erol isimli vatandaş hakkında ağabeyinin kayıp başvurusu yaparak kardeşini 20 Haziran’da ortadan kaybolduğunu bildirdiği öğrenildi. Soruşturmayı jandarma devraldı, özel ekip kuruldu. Erol’un çevresindeki kişilerin ifadeleri alınarak soruşturma derinleştirildi.

Silahla vurduktan sonra cesedi yakıp asitle eritmeye çalışmışlar

6 kişi gözaltına alındı

Çalışmalar kapsamında olayın baş zanlısı araç kiralama firması işletmecisi H.T.A., annesi F.N.A., anestezi teknikeri B.A. ile G.İ., E.D. ve A.T. isimli zanlılar gözaltına alındı. Zanlılardan A.T. adli kontrol koşuluyla serbest kalırken öbür 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine yollandı.

Önce uyuşturmuşlar, sonra silahla öldürmüşler

İlk belirlemelere göre Ümit Erol ile şüpheliler arasında alacak verecek mevzusu yüzünden anlaşmazlıklar olduğu öğrenildi. İlk tespitlere göre Ümit Erol’un anestezi uzmanı yardımıyla önce uyuşturulduğu daha sonra tabanca ile vurularak öldürüldüğü sanılıyor.

Silahla vurduktan sonra cesedi yakıp asitle eritmeye çalışmışlar

Cesedi yaktılar, asitle eritmeye çalıştılar

Erol hayatını yitirdikten sonra cesedinden kurtulabilmek için yakılmaya çalışıldığı ve kısmen yakıldığı, sonrasında asitle eritilmeye çalışıldığı ifade edildi. Ceset, daha sonra olayın gerçekleştirildiği Çiftlik mahallesinden 30 kilometre uzağa, Ortakent Üniversite Caddesi’ne gömüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.