Silahla kiliseye gelen saldırganı ibadet eden vatandaşlar durdurdu!

ABD’nin Tennessee eyaletine bağlı Nashville şehrindeki bir kilisede bir şahıs, elinde silahla mihraba çıktı. Saldırgan, kilisede ibadet eden vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi.
Takip et
Silahla kiliseye gelen saldırganı ibadet eden vatandaşlar durdurdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD’nin Tennessee eyaletinin Nashville şehrinde yer verilen Nashville Işık Misyonu Pentekostal Kilisesi’ne dün gerçekleştirilen silahlı saldırı girişimi, kilisede ibadet eden vatandaşlar tarafından önlendi.

ELİNDE SİLAHLA MİHRABA ÇIKTI

Nashville polisi tarafından yapılan açıklamada; West Trinity yolu üstünde yer verilen Nashville Işık Misyonu Pentekostal Kilisesi’nde dün vatandaşlar ibadet ettiği esnada 26 yaşındaki Dezire Baganda’nın elinde silahla kilisenin mihrabına çıktığı ifade edildi.

SİLAHI, İBADET EDENLERE DOĞRULTTU

Daha sonra Baganda’nın silahı kilisede ibadet edenlere doğrultarak ayağa kalkmalarını istediğini söyleyen polis, tam o esnada bir vatandaşın saldırganın üstüne atlayarak Baganda’yı polis ekipleri olay yerine gelene kadar etkisiz hale getirdiğini kaydetti.

Meydana Gelen olayda ateş açılmadığı ve yaralanan olmadığı söylenirken, Baganda’nın kilisenin bir mensubu olmadığı, ancak daha önce ayinlere katıldığı aktarıldı.

“BÜTÜN KİLİSE VE OKULLAR KURŞUNLANMALI”

Olayın sonrasında gözaltına alınan Baganda’nın bütün kiliselerin ve okulların “kurşunlanması” gerektiğini belirttiği ifade edildi.

Öte Yandan Baganda’nın 10 Kasım’da mahkemeye çıkacağı ve 15 defa ağır saldırı suçuyla karşı karşıya kalacağı bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.