Silahla Festivale Dalan Adam Önüne Geleni Vurdu!

ABD'de yine silahlı saldırı şoku yaşandı. Bir yemek organizasyonuna gelen saldırgan elindeki yarı otomatik tüfekle dehşet saçtı.

Amerika’daki bir yemek organizasyonu kana bulandı. Davete giden bir saldırgan, elindeki yarı otomatik tüfek ile önüne geleni vurdu. Polisten yapılan ilk açıklamaya göre olayda 3 ABD’li öldü. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri gelirken en az 13 kişinin yaralandığı açıklandı.


Görgü tanıkları polislerin aldığı ilk ifadede olayı korku dolu gözlerle anlattı. Olay yerindekilere göre saldırıyı gerçekleştiren kişi 35 yaşlarında, beyaz tenli bir erkek. Elindeki yarı otomatik tüfek ile organizasyon alanına gelen saldırgan etraftakilere rast gele ateş açtı. İnsanları öldürürken soğuk kanlı göründüğü söylenen cani mermisi bitince olay yerinden hızla uzaklaştı. Bölgede acil durum ilan edilirken kimliği belirlenen saldırgan her yerde aranmaya başlandı.

BİREYSEL SİLAHLANMA YİNE MASADA

Polisin ilk belirlemelerine göre bu organize bir terör saldırı değil. Psikolojik sorunları olduğu söylenen saldırganın tamamen bireysel olarak planlayıp saldırıyı gerçekleştirdiği düşünülüyor. Yaşanan bu son olay ABD’de en çok tartışılan konulardan biri olan bireysel silahlanmayı yeniden gündeme getirdi. Sivil toplum kuruluşları yeni bir yasa ile bireysel silahlanmanın önüne geçmek isterken Trump’ın bu konudaki sert tutumu yumuşamıyor. ABD Başkanı her fırsatta bireysel silahlanmanın şart olduğunu, yoksa insanların kendilerini bu tarz saldırılara karşı koruyamayacağını dile getiriyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı