adplus-dvertising

Siirt’te yer altından gelen ürkütücü sesler köylüleri uykusuz bırakıyor

Siirt merkeze bağlı Meydandere köyünde iki haftadan beri gece aniden yer altından gelen sesler köy halkını tedirgin ediyor. Sesin patlama sesini andırdığını belirten vatandaşlar, sesin kaynağının bulunması için yardım istiyor.
Takip et
Siirt’te yer altından gelen ürkütücü sesler köylüleri uykusuz bırakıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yer altından gelen seslerin ürkütücü olduğunu ifade eden Meydandere Köyü Muhtarı Necmettin Baykara, yer altından gelen patlama sesi sebebiyle köylülerin geceleri uyuyamadıklarını dile getirdi. Baykara, “Burada iki haftadır bazı sıkıntılar oluyor. Bu sıkıntılar sebebiyle ye raltında bir mayın gibi sesler geliyor. Garip sesler. O esnada tüm köy halkı tedirgin oluyor. Tüm evler sallanıyor, o sallantıda tüm köy tedirgin oluyor. Gece yattığım zaman saat 2 civarında bir baktım bir mayın sesi geldi. Tüm köy korkudan kalktı. Tüm köy halkı endişelidir. 2-3 sefer oldu, bunu herkes duyuyor. Bunun neticesini almak istiyoruz neyin nesidir” şeklinde konuştu.

Geceleri yer altından çıkan sesler sebebiyle uyuyamadığı için nöbet tuttuğunu belirten köy sakinlerinden Sabri Yıldırım, köy kalkının ve kendisinin yer altından gelen sesler sebebiyle tedirgin olduklarını belirtti. Yıldırım, “72 yaşındayım bu şekilde korkunç bir ses görmemişim. Saat 12.00’de, 01.00’de, 02.00’de bu şekilde derin derin bir ses geliyor. Herkes benim evimin altından bu ses geldi diyor. Herkes evden kaçıp sonra evine bakıyor, evde hiçbir şey yok. O kadar korkunç bir sestir. Gece yatmıyoruz, nöbet tutuyoruz. Köy halkı tedirgindir. Küçük büyük herkes diyor ‘Bu ne olacak?’ Herkes korkuyor bu derin patlamadan” diyerek konuştu.

İbrahim Şen isimli köylü ise, “Gecenin 00.00’da bir patlama sesi geldi. Evler titredi, millet uykudan uyandı, kendilerini dışarı attı. Millet bu ses nedir diyerek bağırdı. Millet korkudan uyuyamadı. İki kere oldu, millet korkudan geceleri uyuyamıyor. İki kere sallandılar. 170 hane korkudan uyuyamıyor geceleyin. Bu ses yerin altından geliyor. Çok büyük bir ses geliyor. Allah devletimize zeval vermesin. Bu konuya bir çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

Siirt’te yer altından gelen ürkütücü sesler köylüleri uykusuz bırakıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.