SIHA’nın Sırrı Ortaya Çıktı! Yazılımda Dua Var

Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından SIHA ile ilgili paylaşımda bulundu. Bayraktar, yazılım kodunun bir bölümünü paylaştı ve kodda dua olduğu görüldü.

Baykar Teknik Müdürlüğü (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevlerini yürüten Selçuk Bayraktar, yaptığı paylaşım ile SIHA’nın kodunun yazılı olduğu fotoğraflara yer verdi. Fotoğraflarda yazılım kodunun bir bölümü yer alırken, Bayraktar,”SIHA’nın sırrı. Uçuş Bilgisayarının içinde gömülü yazılımda.” dedi.

Türkiye’nin hava kuvvetlerine güç katan SIHA’lar görev süreçlerinde başarılı operasyonlar yaptı. 130 bin saattir bu sırla ve bayrağımızla görev yaptığını belirten Bayraktar, “Biz de o görev yapsın diye ne zaman ihtiyaç olduysa, olursa, olacaksa, gerek her yerde her zaman.” ifadesine yer verdi ve “O mübarek Bayrak işte bu Bayrak” dedi.

SIHA’nın Sırrı Ortaya Çıktı! Yazılımda Dua Var

Selçuk Bayraktar, attığı görsellerin içinde ise kodlar arasında yer alan mesajları paylaştı. Bir mesajın içinde, Enfal Suresi 17. Ayeti yer aldığı görülüyor. Ayette, “Onları siz öldürmedini, fakat Allah onları öldürdü. Attığın zaman da sen atmadın. Allah attı. Muminleri tarafından güzel bir imtihanla denemek için Allah öyle yaptı. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” yazdığı görüldü.

SIHA’nın Sırrı Ortaya Çıktı! Yazılımda Dua Var

SIHA’nın Sırrı Ortaya Çıktı! Yazılımda Dua Var

SIHA NEDIR? IHA’DAN FARKI VAR MI?

IHA, son yıllarda adından çokta bahsettiren genellikle askeri amaçlı kullanılan insansız bir hava aracıdır. SIHA ise IHA’nın geliştirilmiş ve silahlandırılmış bir versiyonudur. IHA sivil amaçlı da kullanılabilirken, SIHA’nın kullanımı askeri olarak tasarlanmış ve TSK’nın terör operasyonlarında büyük başarı elde etmiştir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı