Sigaraya Yapılan Büyük Zam, Enflasyonu Etkileyecek

Yapılan 1 ile 3 TL arasındaki zamla 12 TL'ye satılan sigara 15 TL'ye, 16 TL'ye satılan sigara da 17 TL'ye yükseldi. Sigaraya yapılan bu zammın, enflasyon rakamlarını da önemli ölçüde etkilemesi bekleniyor.

Bugün Türkiye’de sigara satan büyük gruplardan biri, fiyatlarına 1 ile 3 TL arası zam yaptığını duyurdu. Güncel fiyatlar büfelere ve marketlere gönderilirken, tiryakiler de kara kara düşünmeye başladı. Sigaraya yapılan bu zammın, tek haneli rakamlara çekilmesi planlanan enflasyon rakamlarını da etkilemesi bekleniyor.


SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada konuşulmaya başlanan sigara zammı, Twitter’da Türkiye gündemine oturdu. Bazı vatandaşlar sigaraya yapılan zammı desteklediğini belirtirken, bazıları da yapılan fahiş zammı sert bir dille eleştirdi. Tartışmalar devam ederken sigaraya yapılan zammın ekonomiye etkileri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda enflasyonun tek haneye düşürülmesinin amaçlandığı belirtilmişti. Ancak sigaraya yapılan bu zammın, ensflasyon rakamlarını olumsuz etkilemesi öngörülüyor.

Peki zam sonrası yeni sigara fiyatları ne kadar oldu?

İşte yeni zamlı sigara fiyatları;

Kent Prg. (Blue, Grey, White): 15 TL

Kent D-Range (Blue, Grey, Switch): 15 TL


Kent D-Long (Blue, Grey): 15 TL

Kent Switch: 16 TL

Kent Nano: 18 TL

Rotmans: 14 TL

Viceroy: 14,5 TL

Pall Mall: 14,5 TL

Tekel 2000: 14 TL

Tekel 2001: 14 TL

Samsun: 14 TL

Samsun 216: 14 TL

Maltepe: 14 TL

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı