adplus-dvertising

Sigaraya bırakmak isteyenlere ücretsiz ilaç!

Sigarayı bırakmak isteyenlere Sağlık Bakanlığı'ndan müjde. Sosyal güvencesi olup olmamasına bakılmak sızın 500 bin kişinin tedavisi ilaçlar dahil devlet tarafından karşılanacak karar Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlandı.
Takip et
Sigaraya bırakmak isteyenlere ücretsiz ilaç!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Sağlık Bakanlığınca temin edilecek ilaçlardan ücretsiz faydalanacak.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 4736 sayılı Yasa’un birinci maddesinin birinci fıkrası hükmünden muaf tutulacakların tespitine dair karar yürürlüğe konuldu.

SOSYAL GÜVENCEYE BAKILMAYACAK

Buna göre, sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar, sayıları 500 bini geçmemek koşuluyla ve herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarına dağıtımı yapılacak Nikotin Replasman Preparatları ile Bupropion HCI ve Vareniklin içerikli ilaçlardan tütün bağımlılığı tedavi ve eğitim birimleri vasıtasıyla ücretsiz yararlanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.