Sigara fiyatlarına zam! En düşük sigara paketi 22.85 lira oluyor…

Sigara fiyatlarına zam geldi mi? Dün açıklanan sigara zammı sonrası konuyla alakalı son dakika haberleri gelmeyi sürdürüyor. En ucuz, en pahalı sigara fiyatları ne kadar oldu? Özellikle sosyal medyada yeni sigara fiyatları paylaşılmaya devam ediyor. Milyonlarca kişi yeni fiyatları şaşkınlıkla karşıladı. Özel Tüketim Vergisi’ndeki (ÖTV) artış sebebiyle sigara ve alkol ürünlerinde büyük bir zam meydana geldi. İşte güncel sigara fiyatları…
Takip et
Sigara fiyatlarına zam! En düşük sigara paketi 22.85 lira oluyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dakika haberi… Güncel sigara fiyatları dün akşamdan beri en çok merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor. 2022’nin ilk günlerine girilirken elektrik ve doğal gaz artışlarından sonra sigara ve alkol ürünlerinde de ÖTV oranı yüzde 47.4 oranında arttırıldı. Buna göre vatandaşlar da güncel sigara fiyatlarını yakından takip ediyor. En ucuz sigara ne kadar oldu?

SON DAKİKA: SİGARA FİYATLARINA BÜYÜK ZAM! EN DÜŞÜK SİGARA NE KADAR?

ÖTV’de yapılan zammın sonrasında asgari maktu vergi paket başına 9.77’den 14.39’a çıkacak. Yani eğer bu ÖTV oranının hepsi yansıtılırsa bir paket sigara bundan sonra en az 22.85 TL’ye satılacak. Bu vaziyet da vatandaş tarafından olumlu karşılanmadı.

SOSYAL MEDYA SİGARA ZAMMINI KONUŞUYOR

Sigara fiyatlarında meydana gelen artışın sonrasında vatandaşlar hem sosyal medyada hem de benzer platformlarda bu zamma şaşırdıklarını ifade ediyor.

35 TL’YE SİGARA PAKETİ!

En çok tercih edilen markalar da sigara fiyatlarını güncelledi. Buna göre bazı markaların bir paket sigara fiyatı 30 TL, 35 TL aralığında konumlandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.