Sigara, Elektrik ve Doğal Gazdan Sonra Bir Büyük Zam da Ekmeğe

Son günlerdeki zam furyasına ekmek de eklendi. Kocaeli'de ekmeğin fiyatı 1,75 kuruş olurken bu zammın tüm Türkiye'ye yansıması bekleniyor.
Takip et
Sigara, Elektrik ve Doğal Gazdan Sonra Bir Büyük Zam da Ekmeğe
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sigara, elektrik ve doğal gazın ardından bir zam da ekmeğe geldi. Kocaeli’de 280 gramlık ekmeğin fiyatı 1,75 liraya çıktı. 1,25 liradan satılan 210 gramlık ekmeğe 70 gram ek gelirken fiyat 50 kuruş arttı. Bu zamla birlikte 1 kilogram ekmeğin fiyatı 5,90 liradan 6,30 liraya çıkmış oldu. Bu zammın tüm Türkiye’de kısa süre içinde uygulanacağı belirtiliyor.

FIRINCILAR ODASI BAŞKANI ZAMMI SAVUNDU

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı yaptığı açıklamada, zammın normal olduğunu ve Valilik onayı ile yapıldığını belirtti. Maliyetlerinin arttığı için zam yapmak zorunda kaldıklarını belirten Sarı şunları söyledi: Şu anda 210 gram ekmeği 1.25 TL’den satıyoruz. Yaklaşık 15 ay önce bu gramaj tarifesine geçtik. Ama ülkede yaşanan ekonomik krizler nedeni ile Bakanlığın belirlemiş olduğu ekmeğin kilogramının 6.25 TL’lik fiyata göre bir zam yaptık. 210 gram olan ekmeğimizin gramajını 70 gram arttırarak 280 gram olarak 1.75 TL olarak Perşembe gününden itibaren uygulamaya sokacağız.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Zamma tepki gösteren bir vatandaş ise şu ifadeleri kullandı: Zam konusunda dokunulmaması gereken şeye dokunmuşlar. Her şeyde zam var, ekmeğe de mi zam geldi? Yazık bu vatandaşlara. Kalabalık olmayan aileler, birkaç ekmek alıyor ama 5-6 nüfuslu bir ailenin masrafı ne kadar katlanacak? Çok yazık. Ben yapılan zammı yadırgadım, kınıyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.