adplus-dvertising

Sıfır araba stokçuluğu yapan bayilere bakandan uyarı!

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bir araba bayisinin stok yaptığı iddiasına ilişkin yetkililerin ilk araştırmayı gerçekleştirdiğini ve söz konusu araçların kiralanmak üzere bekletildiği bilgisinin verildiğini söyleyerek, “Söz konusu işlemin muvazaalı ya da usulsüz olup olmadığı ayrıntılı olarak incelenmektedir. Haksız fiyat artışlarıyla fırsatçılık yapanlara kesinlikle ve kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” ifadesini kullandı.
Takip et
Sıfır araba stokçuluğu yapan bayilere bakandan uyarı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı kararı ile 12 Ağustos’ta sıfır arabalara ÖTV indirimi yapılmıştı. 0 kilometre arabaların fiyatlarında mühim ölçüde düşüş meydana gelirken bu rakamların bayilerdeki araç satışlarına yansıtılmadığı iddia edilmişti. Bu şikayetler üstüne Ticaret Bakanı Mehmet Muş, söz konusu bayiler için denetim talimatı vermişti. Olay tazeliğini korurken sosyal medyada paylaşılan bir video ise gündem oldu. Videoda, bayi stoklarında olmadığı belirtilen Honda marka yüzlerce aracın bir tarlada bekletilmesi dikkat çekti.

BAKAN MUŞ, KONUYA EL ATTI

Bu gelişmeler üstüne Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bir araç bayisinin stokta araç kalmadığını iddia etmesine karşın bayiye ait boş bir tarla içerisinde yüzlerce arabası tuttuğuna ilişkin bazı görüntülerin sosyal medyada ve haber sitelerinde yer aldığını söyledi.

Sıfır araba stokçuluğu yapan bayilere bakandan uyarı!

“KİRALANMAK ÜZERE BEKLETİLDİĞİ BİLGİSİ ALINDI”

Söz konusu olayla alakalı derhal müfettiş görevlendirilmesi yapıldığını bildiren Muş, şunları kaydetti:

“Bayi belirlenmiştir. Yapılan ilk araştırmada 0 kilometre 239 aracın kiralanmak üzere bekletildiği bilgisi alınmıştır. Söz konusu işlemin muvazaalı ya da usulsüz olup olmadığı ayrıntılı olarak incelenmektedir. Bilindiği üzere ÖTV matrah değişikliği sonrası indirime giren araçların satışıyla alakalı vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üstüne bakanlığımıza bağlı rehberlik ve teftiş kurulunu harekete geçirmiştik. Müfettişlerimiz gereken araştırmaları hassasiyetle yürütmektedir.

Sıfır araba stokçuluğu yapan bayilere bakandan uyarı!

“FIRSATÇILIK YAPANLARA KESINLIKLE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Bütün kamuoyuna şunu açıklıkla ifade etmek isteriz ki; arz talep dengesiyle uyuşmayan haksız fiyat artışlarıyla fırsatçılık yapanlara kesinlikle ve kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Ticaret Bakanlığı olarak bu konudaki denetimlerimiz devamlı olarak devam edecektir.”

Sıfır araba stokçuluğu yapan bayilere bakandan uyarı!Sıfır arabalarda “stokçuluk” iddialarına hem şirketten hem de Honda’dan peş peşe cevap

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.