Sıfır aldığı araç pert çıktı! “direkler boyalı, kapı değişmiş”

Adanalı iş adamının sıfır kilometre Fiat Egea marka arabada yapılan ekspertiz araştırmasında 2 kapısının değişmiş, iç direklerinin de boyalı olduğu gün yüzüne çıktı.
Takip et
Sıfır aldığı araç pert çıktı! “direkler boyalı, kapı değişmiş”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adanalı iş adamı Ömer Faruk Talaş, 2017 senesinde 90 bin liraya sıfır kilometre 01 ET 364 plakalı Fiat Egea marka araba satın aldı. Geçen hafta arabasını satmak için alıcı olan bir şahısla anlaşan Talaş, aracı ekspere götürdü. Eksperde yapılan araştırmada aracın sağ 2 kapısının değişmiş, iç direklerinde de işlem olduğu tespit edildi.

20 bin lira değer kaybı oldu

Sıfır kilometre aldığı arabasının hasarlı çıkması üstüne Ömer Faruk Talaş, vaziyeti şirkete iletti. Şirket ise bilirkişi gönderdi fakat daha sonra Talaş’ın telefonlarını yanıtsız bıraktı. Aracında ortalama 20 bin lira değer kaybı olduğunu belirten Ömer Faruk Talaş, konuyla alakalı muhabirine açıklamalarda bulundu.

Şirket telefonlarına yanıt vermiyor

Talaş, “Ben bu aracı 2017 senesinde sıfır kilometre olarak almıştım. Geçtiğimiz hafta aracı satmak isterken ekspere gittiğimde sağ 2 kapısının değişmiş, iç direklerinde de işlem olduğunu öğrendim. Fiat’a bu vaziyeti danıştığımızda ise hep bir erteleme söz konusu oldu. Bilirkişi geçtiğimiz gün geldi fakat şimdide şirket telefonlarına yanıt vermiyor. Herhangi bir geri dönüş alamadık. Mağduriyetimiz çok yüksek. Ortalama 20 bin lira zararımız var. Fiat şirketinden oldukça fazla araç alıp satmıştık ama bu saatten sonra kesinlikle çalışmayız onlarla” diyerek konuştu.
Öte yandan Ömer Faruk Talaş, mağduriyetinin giderilmesini istediğini belirtti.

Sıfır aldığı araç pert çıktı! “direkler boyalı, kapı değişmiş”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.