Şiddet Mağduru Kadın, Adliye Önünde Pankart Açtı

Şiddet gördüğü eşinden boşanamadığı için isyan eden talihsiz kadın, tepkisini adliye önünde pankart açarak gösterdi.

Daha önce kendisini defalarca dövüp merdivenden atan kocasına boşanma davası açan Meryem K., ne dediyse hakimi ikna edemedi. Altı yıldır boşanacağı günü iple çeken talihsiz kadın, son mahkemede de hakimin ret kararı vermesi ile adliye önünde pankart açıp duruma isyan etti.


Üçüncü sayfa haberleriyle sık sık gündem olan Adana, bu kez 6 yıldır şiddet gördüğü eşinden boşanamayan kadının isyanıyla haber oldu. İki çocuk annesi kadın, her seferinde mahkemenin boşanma talebine ret kararı vermesi sonrası adliye önünde pankart açarak tepkisini dile getirdi. Ayrı yaşadığı eşinden boşanmak istediğini belirten talihsiz kadın, elindeki mahkemede kağıdı ve açtığı pankartla sesini duyurmaya çalıştı. Şiddet mağduru kadının eylemi, çevredeki vatandaşlar tarafından da destek gördü.

KOCASI İDDİALARI KABUL ETMİYOR

Meryem K.’nın “Bana şiddet uyguluyor” diyerek boşanmak istediği eşi ise her seferinde mahkemede iddiaları reddediyor. Karısını sevdiğini ve boşanmak istemediği belirten kocanın inadı yüzünden 6 yıldır mahkemelerde sürünen Meryem K., devlet yetkililerine çağrıda bulunarak duruma el koymalarını istedi. Sesini duyurana kadar eylemlerine devam edeceğini belirten Meryem K., boşanmak istediği kocasının kocasının ailesini tehdit ettiğini öne sürdü.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı