Sıcaklıklar Bunaltırken Şiddetli Yağış Uyarısı Geldi!

Meteoroloji, yurdun büyük bölümünde etkili yağış beklendiğini duyurdu. Batı sıcaklardan kavrulurken yurdun doğusu ve kuzeyini yağmur vuracak.

Yaz sıcaklarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde Meteoroloji’den şiddetli yağış uyarısı geldi. Buna göre yurdun kuzeyi ile doğu illerinde bugün şiddetli yağış bekleniyor. Ancak bu yağışlara rağmen hava sıcaklıklarında gözle görülür bir düşüş yaşanmayacak.

İstanbul başta olmak üzere batı illerinde sıcaklık ve nem vatandaşları bunaltırken kuzey ve doğudaki vatandaşlar yağmura hazırlık yapıyor. Yetkililer özellikle Karadeniz Bölgesi’nde şiddetini artıracak yağmur için vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde yağışa hazırlıksız yakalanan Trabzon ve Ordu’da sel vakaları yaşanmış ve hayatını kaybedenler olmuştu.

SICAKLA BİRLİKTE NEM OLUNCA BOĞUYOR

Meteoroloji’nin yaptığı açıklamaya göre kıyı Ege ve İç Anadolu Bölgesi’nde ise şiddetli rüzgar bekleniyor. Derecelerin bir ara 58’i gördüğü Şanlıurfa ve Adana’da ise vatandaşları mutlu edecek serinleme haberi gelmedi. Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’daki yüksek hava sıcaklıklarının birkaç gün daha devam edeceği açıklandı. Bu sıcaklıklar nemle de birleşince vatandaşları oldukça zorluyor. Uzmanlar yaşlıları ve kalp sorunu yaşayanları sıcak havalarda mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmama konusunda tekrar uyardı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı