Shiba Coin nedir? SHIB için neden Dogecoin katili deniyor, Elon Musk bağlantısı ne?

Ünlü kripto para borsası Binance, bugünden itibaren SHIBA INU (SHIB) ile işlem yapılabileceğini duyurdu. Kripto para yatırımcısı olan kişiler Shib Coin hakkındaki detayları merak ediyor. Shib Coin ne zaman çıktı? Shiba Coin nedir? SHIB nedir? Shiba Coin nasıl alınır? Binance kripto para borsası SHIB Shiba coin ne zaman listeye ekleyecek?
Takip et
Shiba Coin nedir? SHIB için neden Dogecoin katili deniyor, Elon Musk bağlantısı ne?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Shib Coin ne zaman çıktı sorusu son günlerde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kripto para borsasıyla yakından ilgilenen kişiler Shib Coin hakkındaki detayları araştırmaya başladı. Son günlerde kripto para yatırımcısının takip ettiği konuların başında Binance tarafından listelenecek Shiba Inu (SHIP) geliyor. Kripto para borsası olan Binance, Shiba Inu’yu (SHIB) listeleme kararı almış ve SHIBA INU (SHIB) ile işlem yapılabileceğini duyurmuştu. Peki, Shib Coin ne zaman çıktı? İşte, Shib Coin ne zaman çıktı sorusunun detaylı yanıtı…

SHIB Nedir?

Tıpkı DOGE gibi sembolü Japon köpek cinsi “Shiba Uni” olan ve bunu isim olarak benimseyen SHIB, resmi internet sitesinde yer alan proje açıklamasına göre “deneysel” nitelik taşıyor. Bu nedenle henüz tüm borsalarda listelenmiş değil ve yatırımcılarının bu durumu dikkate alarak değerlendirme yapmaları gerekiyor.

SHIB, resmi internet sitesinde “kendiliğinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi” olarak tanımlanıyor. SHIBA INU (SHIB), merkezi olmayan bir topluluk inşası temelli bir deney olarak tanımlanıyor ve Dogecoin‘e benzer başka bir meme kripto parası şeklinde nitelendiriliyor.

Resmi web sitelerine göre, Shiba Inu Token (SHIB), merkezi olmayan kendiliğinden topluluk oluşturma konusunda bir deneydir. Bu jetonun yaratıcıları, onu Dogecoin’den ilham alarak yarattı. Bununla birlikte, Shiba Inu’nun yaratıcıları SHIB’yi bir şakadan daha fazlasını yapmayı hedefliyor. SHIB Token, Ethereum ağıyla uyumlu bir ERC-20’dir. Shiba Inu, topluluğu tarafından ‘Dogecoin Katili’ olarak adlandırıldı. Bu kripto para birimi, kısmen Dogecoin’in artan popülaritesi nedeniyle dünya çapında hızla ilgi gördü.

Ancak insanlar bunun gibi madeni paralara karşı dikkatli olmalıdır. Geçtiğimiz birkaç ay içinde Safemoon, SafeGalaxy ve diğer madeni paralar gibi birçok madeni para yapıldı ve pompalandı. Bununla birlikte, bu madeni paralar, birçok insan için çok fazla kayıp bırakan çok bariz pompa ve boşaltma paralarıydı. Bu madeni paralar, hızlı kar elde etmek ve piyasalardan çıkmak için yapılır. Shiba Inu’nun yaratıcıları, Shiba Inu’nun bu ‘Çabuk zengin ol’ madeni paralarından biri olduğuna dair herhangi bir açıklama yapmasa da, insanlar, sırf viral hale geldiği için fiyatı yükselen herhangi bir madeni paraya yatırım yapmadan önce dikkatli ve gayretli olmalıdır.

Shiba Coin nedir? SHIB için neden Dogecoin katili deniyor, Elon Musk bağlantısı ne?

Shib Coin ne zaman çıktı?

Kripto para borsası Binance, son günlerin Dogecoin’le birlikte konuşulan kripto parası Shiba Inu’yu (SHIB) listeleme kararı aldığını duyurmuştu. Ticaret hacmi bakımından sektörün en büyük ismi olan Binance, bugünden itibaren SHIBA INU (SHIB) ile işlem yapılabileceğini açıkladı. Binance’ten yapılan açıklamada, SHIB’in İnovasyon Alanı’nda yer alacağı ve SHIB/BUSD ve SHIB/USDT çiftleriyle işlem göreceği bildirildi.

SHIB ile Elon Musk’ın arasındaki bağlantı nedir?

Elon Musk ile SHIB topluluğunun doğrudan bir bağlantısı var mı henüz bilinmiyor. Tek bilinen Elon Musk’ın şimdiye kadar “Shiba Uni alıyorum” ve “Shiba Uni’nin yükselişini bekliyorum” anlamına gelen 2 tweet paylaşmış olduğu. Bu nedenle topluluğun “Dogecoin katili” söylemi, Elon Musk’ın paylaşımları ardından gelen yükseliş nedeni ile yatırımcıların gözünde de karşılık buldu.

Shiba Coin nedir? SHIB için neden Dogecoin katili deniyor, Elon Musk bağlantısı ne?

SHIB Coin saat kaçta Binance’da olacak?

Binance’ten yapılan açıklamada, SHIB’in İnovasyon Alanı’nda yer alacağı ve SHIB/BUSD ve SHIB/USDT çiftleriyle işlem göreceği bildirildi. Yapılan açıklamaya göre işlemler, bugün TSİ 14.00’te başlatıldı. Elon Musk’ın Twitter spekülasyonlarıyla çok ciddi değer artışı yaşan Dogecoin, yerini Shiba Uni (SHIB) adındaki yeni bir projeye bırakabilir. Tıpkı DOGE gibi bir “meme” yani şaka amacı ile üretilen token olan SHIB, özellikle 8 Mayıs’ta, yine Elon Musk’yın paylaşımları sonrası yaşadığı değer artışı ile ciddi şekilde gündem yarattı.

Shiba Coin nasıl alınır?

Web sitelerine göre, Shiba Inu Coin yalnızca Binance platformundan satın alınabilir. Shiba Inu coin’i satın almak için yatırımcıların dijital kripto cüzdanları oluşturmaları ve bunları Uniswap platformuna bağlamaları gerekecek. Cüzdanınızı Uniswap’e bağladıktan sonra, platformda Shiba Inu Coin satın almak için ETH’ye sahip olacaksınız. Ethereum’u herhangi bir kripto borsasından satın alabilirsiniz, ancak bunları cüzdanınıza aktarmak size ücrete tabi olabilir.

Shiba Coin ne kadar?

SHIBA INU bugünkü fiyatı ₺0,000248 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺106.815.138.823 TRY. SHIBA INU son 24 saatte yüzde düştü. Anlık sıralaması #17, piyasa değeri ₺97.899.169.465 TRY. Dolaşımdaki arz 394.796.000.000.000 SHIB coin ve azami seviye arzı. arz mevcut değil.

Shiba Coin nedir? SHIB için neden Dogecoin katili deniyor, Elon Musk bağlantısı ne?

Shiba Coin grafiği

Shiba Coin nedir? SHIB için neden Dogecoin katili deniyor, Elon Musk bağlantısı ne?

SHIB, neden ‘Dogecoin katili’ olarak anılıyor?

Öncelikle bu tanımlamanın yatırımcılar tarafından değil SHIB topluluğu tarafından lanse edildiğini belirtmekte yarar var. Toplulu, henüz gerçekleşmemiş bir hedef üzerine, dikkat çekmek amacıyla bu benzetmeyi yapıyor. Kendilerine göre SHIB’in DOGE’den en önemli farkı bir ekosistemi bulunması. Bu ekosistemin içerisinde ShibaSwap adında SHIB’in öncülük ettiği bir kripto para borsası da var.

SHIB ekosisteminin bir diğer üyesi de BONE. Topluluk tarafından yeni bir Dogecoin katili olarak adlandırılan BONE, henüz yayında değil. Ancak DeFi (Merkeziyetsiz Finansal Yapı) olarak planlandığı açıkça belirtiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.