Shanghai Renkli Bir Fuara Ev Sahipliği Yaptı!

Shanghai, 15. Çin Uluslararası Çizgi Roman ve Oyunlar Fuarı'na ev sahipliği yaptı. Fuara animasyon endüstrisindeki gelişmeler damgasını vurdu.

Dünyanın en büyük çizgi roman ve oyun fuarlarından birisi olarak kabul edilen Çin Uluslararası Çizgi Roman ve Oyunlar Fuarı, geçtiğimiz Perşembe günü ziyaretçilere kapılarını açtı. Çizgi roman ve oyunların dışında, animasyon filmlere özel platformlar da ziyaretçilerle buluştu. Fuara olan ilgi ve katılımın yoğun olduğu gözlemlendi.


Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Shanghai Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen 15. Çin Uluslararası Çizgi roman ve Oyunlar Fuarı, Disney ve Çin’in online eğlence platformu Bilibili gibi büyük şirketlerin yanı sıra, 350’den fazla uluslararası katılımcı firmayı bir araya getirdi. Fuarda, ev yapımı animasyon ürünlerini tanıtan bir etkinlik, bilim kurgu türünün tartışıldığı bir forum ve e-spor organizasyonları da düzenlendi.

GELECEK ANİMASYONDA

Animasyon endüstrisi son yıllarda istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Çin 2017 yılında animasyon endüstrisinden 25 milyar dolar gelir elde etmişti. Uzmanlar, yapay zeka ve 5G gibi teknolojilerle desteklenen animasyon endüstrisinin, önümüzdeki yıllarda tüm dünyada yeni bir ivme kazanacağını belirtiyor. Shanghai Dünya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 15. Çin Uluslararası Çizgi Roman ve Oyunlar Fuarı, Pazartesi günü kapılarını ziyaretçilere kapattı. Fuarın önümüzdeki yıl, benzer tarihler arasında düzenleneceği duyuruldu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı