SGK’dan Emekliye Yüzleri Güldürecek Haber!

SGK, emekli maaşlarının bağlanmasını bekleyenler için, 6 bin liraya kadar avans verebilecek. Bu destek, tüm emekliler için geçerli olacak. Geri ödeme ise hem faizsiz hem de taksitle yapılacak.

Emekli maaşlarının bağlanması için bekleyenlere Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan müjde geldi. SGK maaşının bağlanması bekleyenlere avans imkanı sunuyor. Emeklilik başvurusunu yapmış ve maaşı 90 gün içerisinde bağlanamayanlar, yazılı bir başvuru yaparak avanstan yararlanabiliyor. SGK, asgari ücretin 3 katına kadar avans imkanı sağlayabiliyor.


YAYGINLAŞTIRILMASI GÜNDEME ALINDI

Verilecek avansın, emeklinin maaşından ve biriken aylıklarından fazla olan bölümü, dörtte biri kadar her ay emekli maaşından geri alınacak. Bu uygulamanın tüm emekliler için yaygınlaştırılması ve halihazırda maaşını alan emekliler için de yürürlüğe koyulması planlanıyor.

FAİZ ALINMAYACAK

Emekli maaşı henüz bağlanmayanlar için yürürlükte olan uygulamanın tüm emeklilere getirilebilmesi için çalışmalar devam ediyor. Emekliler ise uygulamayı merakla bekliyor. Eğer uygulama tüm emekliler için yürürlüğe sokulabilirse, nakit sıkıntısı yaşayan bir emekli başvuru yaparak avans çekebilir hale gelecek. Çekilen avans emeklinin aylığından taksit taksit geri alınabilecek. Herhangi bir faiz ise uygulanmayacak.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı