SGK, İlaç Sektöründe Geri Ödeme Oranını Arttırdı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1663 tıbbi cihaz ve malzemede 731 milyon TL iyileştirme yapıldığını açıkladı. Diyabet hastalığı, Akdeniz Anemisi hastalığı, işitme problemi olanlar ve daha bir çok hastalığı yakından ilgilendiren 731 milyon TL’lik iyileştirmenin detayları haberimizde.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK’nın geri ödemelerde, ödeme oranını arttırdığını açıkladı. Bakan Selçuk ayrıca, 1663 tıbbi malzemenin satış fiyatında indirim yapıldığı ve artık vatandaşlarımızın bu ürünleri ve hizmetleri indirimli fiyatlardan kullanacağını açıkladı.

EVDE KULLANILAN 62 TIBBİ MALZEMENİN FİYATI DÜŞÜRÜLDÜ

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre evde kullanılan 62 tıbbi malzemenin fiyatında toplamda 415 milyon TL indirimde bulunuldu. Bu indirimler sayesinde vatandaşlar hayati önem taşıyan tıbbi malzemelere daha ucuza erişebilecek.

Diyabet hastalarının kan şekerini ölçmek için kullandıkları ölçüm çubuğunun geri ödemesinde yüzde 40 artışa gidildi. Bunlara ek olarak işitme cihazının geri ödeme ücreti yüzde 35, Hasta bezinin geri ödeme ücreti yüzde 40 arttırıldı.

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan çeşitli ilaç türlerinde ortalama yüzde 40 oranında geri ödeme oranında artış yapıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı