SGK, CHP’li Kırşehir Belediyesi İçin İcra Takibi Başlattı

AK Parti’den CHP’ye geçen Kırşehir Belediyesi’ne SGK tarafından eski borçlar için icra takibi başlattı. Başkan Selahattin Ekicioğlu duruma tepki gösterdi.

Kırşehir Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısında açıklamalar yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, zor koşullar altında hizmet vermeye çalıştıklarını ifade ederek tasarrufla yaklaşık 462 milyon liralık borcu kapatmaya çalıştıklarını söyledi. Fakat devlet kurumlarının belediyeyi çalıştırmama gibi bir çabası olduğunu söyleyen Ekicioğlu, SGK’nın AK Parti döneminden kalan alacaklarını şimdi almak için girişimlere başladığını söyledi.

AK PARTİ DÖNEMİNDEN KALAN BORÇ İÇİN İCRA TAKİBİ BAŞLATTILAR

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün, AK Partili başkan zamanından kalan 7 milyon 300 bin liralık alacağı için takibe başladıklarını söyleyen Başkan Ekicioğlu, “Bu borcu arsa satarak ödeyelim dedik, buna da engel olmaya çabalıyorlar. Bugüne dek alacağını istemeyen SGK, 7 Milyon 300 bin lirayı şimdi mi anımsadı da icra takibi başlattı? Bu borcu kapatmak için ise TOKİ’deki dairelerimizi ihale ile satışa sunduk. Fakat kurum avukatlar üzerinden dairelere haciz koyarak satışı önledi. Yani borcun kapatılmasını da bu şekilde engellemeye çabalıyorlar. Tabi ki borcumuz kapatacağız” dedi.

“ART NİYETLİ OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM”

Tüm belediye meclis üyelerinin desteğine gereksinim olduğunu söyleyen CHP’li Ekicioğlu, “Kötü niyetleri olduklarını düşünüyorum. Şimdiye dek peşine düşmedikleri arsa, bugün satıldığı zaman aynı milli emlak ve maliye gibi üstüne haciz koydurmasının zararı bizim değil Kırşehir’indir. Biz kimseyi karalamak ve ifşa etmek istemiyoruz fakat kimse bu millete zarar verme hakkına da sahip değil. Hiç bir siyasi partiyi töhmet altında bırakmak istemiyorum” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı