Seyrek saçlar artık kâbusunuz olmasın! Saç Sıkılaştırma Ekimi

Saç konusunda uzman ekibi ve son teknoloji malzemeleriyle; seyrek saç ekimi işlemiyle saçlarda doğal görünümde saç sıkılaştırma sağlayan EsteFavor Saç Ekimi ve Estetik Merkezi, seyrek saçların artık kâbus olmaktan çıktığını anlattı…
Takip et
Seyrek saçlar artık kâbusunuz olmasın! Saç Sıkılaştırma Ekimi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Günümüzün en sık karşılaşılan durumlardan biri de hiç şüphesiz saçların seyrelmesidir. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da görülen saç seyrelmesi artık sorun olmaktan çıkıyor. Sosyal bakımdan bireyi mutsuzluğa sürükleyen saç seyrelmesi durumu, konusunda uzmanlaşmış bir ekip ve yeni teknoloji ekipmanlar ile sorun olmaktan çıktığını belirten EsteFavor Klinik, seyrek saç ekimi başarısına dair önemli bilgilere yer verdi…

Saç sıkılaştırma nedir?

Saç sıkılaştırma işlemi, saç dökülmesi sebebiyle saçların seyrekleşmesi durumunda saç sıkılaştırma imkânı sunan ve sıkça başvurulan başarı oranı yüksek bir yöntemdir. Seyrek özellik gösteren saçlar kişinin kötü hissetmesine sebep olduğundan bu konuya etkili çözümler ortaya konmaktadır. Saç ekimi konusundaki başarılı uygulamalarımız sayesinde saç seyrekliği artık sorun olarak görülmüyor EsteFavor Kliniğimizde seyrek saç ekimi uygulamamız ile mükemmel sonuçlar elde ediyoruz.

Saçların sıkılaştırılmasını sağlayan, saç dökülmesinin şiddetini azaltan çok sayıda ürün bulunsa da saç seyrelmesinde ilk olarak konunun uzmanı tarafından nedenin ortaya konması gerekmektedir. Saç dökülmesi ve seyrelmesinin sebebi ortaya konduktan sonra ilgili sebebe yönelik atılacak adımlar hastanın saçlarının sıkılaştırılmasında ve kendisini iyi hissetmesinde büyük bir önem arz etmektedir.

Unutmayın ki seyrek saç ekimi konusunun uzmanı ile takip edildiğinde en iyi sonucu elde edersiniz.  Ancak saç sıkılaştırma uygulamasının öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalara da uyulması gerekir.

Seyrek saç ekimi nasıl yapılır?

Seyrek saç ekimi ile ilgili şunları söyleyebiliriz. Saç kökleri sağlıklı uzamak ve sıklaşmak için doğal yağlara gereksinim duyarlar. Bu yağlar saç derisinde ve saç köklerinde hâlihazırda bulunan yağlardır. Bu yağları aktifleştirmek adına kullandığınız şampuanların doğru özellikte olması gerekir. Örneğin bazı insanlar, çok miktarda şampuan kullanmanın saçları daha iyi temizleyeceğini düşünür. Ancak saçlara yüksek miktarda kimyasal ürünlerle muamele etmek doğal yağların azalmasına yol açar.

Eğer ki haftanın her günü duş alıyorsanız eğer her duşta şampuan kullanmayın. Bazı zaman yalnızca su kullanarak yaparsanız saçınızın ihtiyacı olan yağlarla beslenmesi için ona olanak tanırsınız. Bunu programlamak için haftanın 3 günü yalnızca su geriye kalan günler ise şampuan kullanabilir ya da dışarı çıkmadığınız ama duş aldığınız günleri şampuansız tercih edebilirsiniz.

Eğer ki saç seyrekliğiniz ileri bir haldeyse ve saç ekimi işlemi gerektirecek seviyedeyse o zaman saç ekimi uygulamaları ile saçların gürleştirilmesi sağlanabilir. Bu teknik saçlarınızı eski durumuna döndürme konusunda başarı oranı yüksek bir yöntemdir. Saç sıkılaştırma ekimi ile seyrek saç görüntünüzden kısa sürede kurtulabilir, eski ve eskisinden daha gür saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

Saç Sıkılaştırmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her uygulamada olduğu gibi saç sıkılaştırma ekimi de bazı dikkat gerektiren noktalara sahiptir. Saçlarını sıklaştırmak, gürleşmesini sağlamak isteyen bir kişinin saç sıkılaştırma konusunda dikkat etmesi gereken en önemli noktalar;

İlk olarak seçeceğiniz kliniğin başarı oranlarına dikkat edin. Yüksek başarı oranı, son teknoloji ekipmanlar ve konusunda uzman bir ekip ile gerçekleştirilen saç ekimi işlemlerinde en iyi sonuçları elde edebileceğinizi söyleyebilirim. Bunun yanı sıra aklınıza takılan her soruyu sorun. Saç ekimi öncesinde aklınızdaki sorulara cevap bulmanız sizin süreci daha rahat ilerletmenize yardımcı olacaktır. Güvenilirliği teyit edilmiş, hijyen kurallarına uyan ve her şeyi tüm detayıyla size anlatabilen bir klinik tercih etmeye özen gösterin.

Saç sıkılaştırma için kliniği seçtiğiniz zaman sizden istenen ve doğrudan saç ekimi başarısını etkileyecek konulara da kendi iyiliğiniz için özen gösterin. Ne kadar özen gösterirseniz sürecin o kadar kolay işleyeceğini ve başarı oranının da o oranda artacağını unutmayın.

Erkeklerde seyrek saç ekimi

Erkeklerde kafanın arka kısmında ve iki yanında dökülmeye karşı korunaklı alanlar olduğundan bu bölgeler donör olarak kullanılır. Bu bölgeden özenle toplanan saç kökleri, erkeklik hormonundan herhangi bir şekilde etkilenmediğinden ötürü saç ekimi olanağı da daha yüksek olur.

Kadınlarda seyrek saç ekimi

Kadınların saç seyrekliği durumu ile ilgili uygulanacak olan işlemlerde uygun aday olmalarını etkileyen önemli kriterlerden bir tanesi de donör bölgede sıkılaştırma işlemi uygulayabilmek için yeteri kadar saç kökünün olup olmamasıdır. Birçok kadında saçların seyrelmesi, yalnızca saç derisinin üst bölümünde görülmez, erkeklerde ise dökülme durumuna karşı dayanıklı olarak bilinen kafanın arka kısmı ve iki yan kısımlarda seyreklik meydana gelir. Bu durumda bu alanlarda karşılaşılan seyrekliği gidermek adına gerekli olan donör kökler kafa derisinden elde edilemediğinden vücudun başka alanlarından toplanabilir.

Seyrek saç ekimi öz güvenin yükselmesini sağlar mı?

Saç dökülmesi ya da saç seyrekliği artık sadece erkeklerde değil kadınlarda da sıkça karşımıza çıkıyor. Yalnızca kadınlar erkekler kadar dile getirmek yerine bu durumun kendilerini olumsuz şekilde etkisi altına almasına müsaade ediyorlar. Oysaki başarılı ekim işlemleri ile seyrek saçlar eski gür haline kısa sürede kavuşabiliyor.

Saç seyrelmesinin bireyin öz güvenini azalttığını belirten bilim insanları, bireyin görünüşünde ki iyileşmelerin ise öz güven artışı sağladığının altını çiziyor. Saç seyrelmesi ile ortaya çıkan güven kaybının seyrek saç ekimi ile iyileştirilebileceği, kaybedilen öz güvenin zaman içerisinde geri kazanılabileceğini de belirtmiş olalım. Ancak bireyin kendisine olan güvenini dış görünüşü iyileştirerek arttırmasının dışında kendisini sevmesi ve kendisine inanması gerektiğinin de altını çizelim…

Detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz…

www.estefavor.com

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.