adplus-dvertising

Seyredene bedava, koparana 109 bin 593 lira ceza

Van’ın Gevaş ilçesinde havaların ısınmasıyla beraber, doğa harikası ağlayan gelin olarak isimlendirilen eşsiz güzellik sunan ters laleler doyumsuz bir görüntü yaratıyor. Ters laleleri koparmanın cezası ise 109 bin 593 lira oldu.
Takip et
Seyredene bedava, koparana 109 bin 593 lira ceza
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Havaların ısınmasıyla beraber Gevaş ilçesinde doğa harikası bitkiler ortaya çıkmaya başladı. Her sene boy gösteren ve ağlayan gelin olarak isimlendirilen eşsiz güzellik sunan ters laleler doyumsuz bir görüntü yaratıyor. Gevaş ilçesine bağlı Dilmetaş Mahallesindeki kabristanda doğal olarak yetişen ters laleler, kartpostallık görüntüler yarattı.

Seyredene bedava, koparana 109 bin 593 lira ceza

Dağ, vadiler ve kabristanlarda yetişen ve eşsiz güzelliğiyle büyüleyen ters laleler mest eden görüntüler yaratıyor. Endemik bitki türleri arasında yer verilen ters laleleri koparanlara ise ‘biyolojik çeşitliliği tahrip etme’ suçundan 109 bin 593 lira para cezası uygulanıyor.

Seyredene bedava, koparana 109 bin 593 lira ceza

Van Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Endemik bir tür olan ve halk arasında “Ağlayan gelin” olarak da bilinen ters lalelerin koparılması asla yasaktır. Ters laleleri koparanlara Van İl Şube Müdürlüğümüz tarafından, biyolojik çeşitliliği tahrip etmekten 109 bin 593 TL idari para cezası uygulanacaktır” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.