adplus-dvertising

Sevgilisini öldüren kadına 15 yıl hapis cezası

Kağıthane’de sevgilisi olduğu ileri sürülen Cengiz Kılıç’ı öldüren sanık Ayşe Gül’ün müebbet hapis talebiyle yargılandığı davadan karar çıktı. Mahkeme, sanığa haksız tahrik indirimi uygulayarak 15 sene hapis cezasına çarptırdı. Sanık Ayşe Gül öte yandan ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 10 ay hapis cezası cezalandırıldı.
Takip et
Sevgilisini öldüren kadına 15 yıl hapis cezası
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kağıthane’de 16 Ağustos 2019’da, sevgilisi olduğu ileri sürülen Cengiz Kılıç’ı (35), evinde silahla vurarak öldüren 3 çocuk annesi tutuklu sanık Ayşe Gül’ün müebbet hapis istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı. İstanbul 15.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ayşe Gül bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla bağlandı. Tarafların avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Pişman olduğunu belirtti

Duruşmada esasa ilişkin son savunmasını yapan sanık Ayşe Gül, pişman olduğunu ve maktul Cengiz Kılıç’ı öldürmeseydi onun kendisini öldüreceğini belirterek mahkemeden beraatını talep etti.

Haksız tahrik indirimi uygulandı

Alınan savunmaların ve beyanların sonrasında kararını açıklayan mahkeme, sanık Ayşe Gül’ü ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cezasında haksız tahrik indirimi uygulayan heyet, bu cezayı 15 seneye indirdi. Mahkeme heyeti öte yandan, sanık Ayşe Gül’ün ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 10 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, olayın meydana geldiği adresin şüpheli Ayşe Gül ile resmi nikahlı eşinin ikameti olduğu, maktul Cengiz Kılıç’ın zanlının evinin merdivenlerde ölü bulunduğu ve sol tarafında bir tane bıçak olduğu kaydedildi. İddianamede, zanlının maktulü evinde bulunan silah ile vurduğu ve sonrasında silah ile beraber kolluk güçlerine teslim olduğu anlatıldı.
Hazırlanan iddianamede, zanlının ‘kasten öldürme’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan müebbet ile 1 seneden 3 seneye kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.