Sevgi İzi Nedir, Nerede Yaptırılır? Sevgi İzi Dövmesi Ücretli mi?

Müge Anlı’nın programında söz ettiği ve kendisinin de yaptırdığı Sevgi İzi sürekli olarak gündeme geliyor. Engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için çaba gösteren Müge Anlı ve ekibi tarafından hayata geçirilen Sevgi İzi uygulaması ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki Sevgi İzi nedir? Sevgi İzi nerede yaptırılır?
Takip et
Sevgi İzi Nedir, Nerede Yaptırılır? Sevgi İzi Dövmesi Ücretli mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Daha önce Müge Anlı’nın programında söz ettiği ve kendisinin de yaptırdığı Sevgi İzi sürekli olarak gündeme geliyor.

Müge Anlı’nın daha önce programında söz ettiği ve kendisi için de yaptırdığı Sevgi İzi uygulaması sürekli olarak gündeme taşınıyor. Engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için çaba gösteren Müge Anlı ve ekibi tarafından yapılmış olan Sevgi İzi uygulaması ile ilgili detaylar vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Sevgi İzi nedir? Sevgi İzi nasıl kullanılır ve nerede yaptırılır?

SEVGİ İZİ NEDİR?

Sevgi İzi, zihinsel engelli olan ve Alzheimer ya da benzeri hastalıkları bulunan vatandaşların bulunmasını kolaylaştırmak amacıyla Müge Anlı ve ekibinin hayata geçirip uygulamaya koyduğu bir hizmettir. Sevgi İzi hizmeti yalnızca kaybolma riski olan vatandaşlara (yaşlılar ve zihinsel engelliler gibi) ücretsiz şekilde uygulanmaktadır. Diğer kişilerden ise ücret talep edilebilmektedir.

SEVGİ İZİ NEREDE YAPTIRILIR? SEVGİ İZİ BAŞVURUSU

Yakınlarının kaybolmasından korkan vatandaşların Sevgi İzi başvurusunda bulunabilmesi için iletişim adresleri ve telefonlarıyla http://www.benibuldular.com/ sayfasına başvurup ilgili formu doldurması gerekiyor.

www.benibulurlar.com adresine giriş yaptıktan sonra ‘Sevgi İzine Kaydolun’ bölümüne tıklayın. Ad, soyad, telefon, şehir, ilçe, yakınlık dereceniz, T.C. Kimlik no, doğum tarihi, fotoğraf yükledikten sonra, kaydet seçeneğine tıklayın. Geri bildirim geldikten sonra Sevgi İzi dövmesini www.benibulurlar.com’da yer alan ve size en yakın anlaşmalı dövmecilerden yaptırabilirsiniz.

Başvuru sontası siteden kendilerine bir numara veriliyor. Örneğin, 104 no gibi. Bu numara ise kaybolmasından korkulan kişinin sol bileğinin üstüne işlenecek. Şahıs kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onu kurtarıp güvencesi olacak.

Sevgi İzi Nedir, Nerede Yaptırılır? Sevgi İzi Dövmesi Ücretli mi?

NASIL BULUNACAK?

Kayıp kişiyle bir şekilde karşılasan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi’ni görünce önce polise, jandarmaya ya da en yakındaki ilgili birime başvuracak. Ardından sitemiz devreye girecek. Koldaki o “rakam”i taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak.

SEVGİ İZİ NASIL DOĞDU?

Yıllardır kayıp insanları yakınlarına kavuşturan, bu alanda övgüyü sonuna kadar hak eden bir isim. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı da engelli kayıplarında hayli üzülen kişilerden biriydi. Uzun süredir engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için kafa yoran Müge Anlı, sonunda Sevgi İzi projesini hayata geçirmeye karar verdi. Bunun için www.benibuldular.com sitesini açtı. Bu site, kayıpların bulunması için hem güvenlik güçlerine hem de ailelere yardımcı olacak.

BİLGİLER SAKLI KALACAK

Burada önemle belirtmek istediğimiz bir konu şu: Koluna Sevgi İzi uygulanan kişiyle ilgili herhangi bir bilgi, fotoğraf ya da iletişim bilgileri sitemizde kesinlikle yayınlanmayacak. Bilgiler tamamen gizli kalacak ve sadece kişi bulunduğunda bu bilgiler devlet yetkililerine verilecek.

Sevgi İzi Nedir, Nerede Yaptırılır? Sevgi İzi Dövmesi Ücretli mi?

DÜNYADA ÖRNEKLERİ

İngiltere’nin West Sussex bölgesinde Alzheimer veya bu tür benzeri hastalığı olan kişilere elektronik kelepçe takılarak GPS yoluyla sürekli takip edilmeleri 2013 yılında denenmeye başlandı. Pilot bölge olarak seçilen bu kentte polis, kayıp vakalarını bu yolla azaltmanın mümkün olabileceğini, kaybolan hastaların da kolaylıkla bulunabileceğini belirterek uygulamaya tam destek verdi.

TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü, zihinsel engellilerin kaybolmaları halinde daha kolay bulunmaları için engelli 104 kişinin parmak izinin alındığını bildirdi. Bir belediyemiz ise bu tür rahatsızlıkları olan kişilerin koluna özel bilezik takma projesini hayata geçirdi.

SEVGİ İZİ’NİN FARKI

Yukarıdaki örneklerin birtakım sıkıntıları doğdu. Örneğin, elektronik kelepçede hastaya suçlu muamelesi yapılabildiği eleştirileri yapıldı. Sevgi İzi ise milyonlarca kişinin hobisi olan dövmeden yola çıkılarak hayata geçirildi. Şu ana kadar koluna dövme yapılanların hayli mutlu olmaları ise projenin doğruluğunun bir kanıtı.

Zihinsel engelli olan, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan vatandaşların bulunmasını kolaylaştırmak amacıyla Müge Anlı ve ekibinin hayata geçirdiği bir hizmettir. Sevgi İzi hizmeti sadece kaybolma riski olan kişilere (zihinsel engelliler, yaşlılar) ücretsiz uygulanmaktadır. Diğer kişilerden ücret talep edilebilir.

SEVGİ İZİ DÖVMESİ ÜCRETLİ Mİ?

Sevgi İzi hizmeti yalnızca kaybolma riski olan bireylere (yaşlılar, zihinsel engelliler) ücretsiz yapılıyor. Diğer kişiler ise Sevgi İzi dövmesi yaptırmak istiyorsa ücret ödemeleri gerekir.

Sevgi İzi Nedir, Nerede Yaptırılır? Sevgi İzi Dövmesi Ücretli mi?

SEVGİ İZİ DÖVMESİ NEREDE YAPTIRILIR?

Öncelikle siteye girdikten sonra, ‘Nerede Yaptırılır’ bölümüne tıklayın. Açılan sayfadaki sağ tarafta yer alan ‘Bulunduğunuz Şehir’ bölümünde yaşadığınız şehri seçin. Seçimi onayladıktan sonra ilçe ilçe Sevgi İzi dövmesini yaptırabileceğiniz dövmeciler ekrana gelecektir.

İSTANBUL’DA SEVGİ İZİ DÖVMESİ YAPTIRAN YERLER

Sevgi izini yukarıda anlattığımız şekilde kayıt olduktan sonra dövme yaptırmanız gerekiyor.

İstanbul’da birçok dövmeci, Sevgi İzi dövmesi yapıyor. Hefen Art, Bahçeşehir Tattoo Royal, Zuvay Tatto Veli Doğan Tattoo, 216 Tattoo ve Piercing, Horoz Tattoo, Kızıloda Tattoo, Golden Arrow Tattoo, İsis Tattoo Piercing, Kuaför Ayfer, Tattoo İla, Saloon Esma, YLD Tattoo Studio gibi dövmecilerde Sevgi İzi dövmesi yaptırılabiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.