Sesiyle Yaşayan Adam “Tuncel Kurtiz” Nam-ı Diğer Ramiz Dayı

Türk sinemasının büyük ismi, 2013 yılında kaybettiğimiz Tuncel Kurtiz'in, Ferhan Şensoy'un şiiri Feranabi'yi okuduğu videosu ortaya çıktı.

Türk sinemasının son 50 yılında farklı rollerde oynamış ve birçok karakterle Türk sinemasında iz bırakmış isim Tuncel Kurtiz’in, daha önce bilinmeyen bir videosu ortaya çıktı. Ferhan Şensoy’un, Feranabi isimli şiirini okuyan Tuncel Kurtiz, etkileyici sesi ve mimikleriyle, videoyu izleyenleri bambaşka diyarlara götürmeyi başarıyor.


SESİYLE YAŞAYAN ADAM “TUNCEL KURTİZ”

Türk sinemasının en büyük yönetmenlerinden Yılmaz Güney ile kariyerinde zirve noktalara çıkan ve yine Türk sinemasının jönlerinden Tarık Akan ile oynadığı filmlerde isiminden söz ettiren Tuncel Kurtiz, bir efsane olarak anılmaya devam ediyor.

Sinema kariyeri radikal çizgilerle dolu bir sanatçı olan Kurtiz, televizyon ekranlarında aldığı rollerle ve karakterlere yüklediği farklı özelliklerle hala hafızalarda. Ezel dizisindeki “Ramiz Dayı” karakteriyle adeta çığır açan, kült bir karakter haline gelen Tuncel Kurtiz, Ferhan Şensoy’un “Feranabi” şiirini okuduğu videonun ortaya çıkmasıyla bir kez daha anıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı