Sergen Yalçın’dan Tümer Metin’e tepki

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hükmen yenilgi iddialarıyla ilgili konuşan Sergen Yalçın, “Koronadan dolayı hükmen mağlubiyet olursa ligin bir anlamı kalmayacak tabii ki. Herkesin ciddi şekilde etkileneceğini ve sağlıklı bir karar olmayacağını düşünüyorum. Küme düşme potası ve şampiyonluk yarışı ciddi şekilde etkilenir. Ben de geçirdim, oyuncu arkadaşlar da geçirdi, herkes geçiriyor bu hastalığı… 10 kişiyle idman yapıyoruz.” dedi.

Haber Global’e konuşanSergen Yalçın, “O kadar çok taraftarı gördüğümde şok oldum. Beşiktaşlıların kalbinde, orada bir yerde duruyormuşum eğer. Bu beni acayip gururlandırdı. “Ben burada büyük rakamlar almıyorum. Anadolu’da kazandığım rakamları alıyorum. Önüme birçok dosya geldi imzalamam için ama hiçbirini okumadım. Ben buraya taraftarlar ve başkanımız istediği için geldim. Taraftarımız bana bırak desin yarın bırakırım. Benim için tek önemli olan şey başarı.” dedi.

Tümer Metin’e yanıt verdi

Tümer Metin’in ‘Sergen, Beşiktaş’ta efsane olduğu için çalışıyor’ sözlerine yanıt veren Yalçın, “Yetersiz, öyle mi? Tümer buna karar verecek kapasitede mi acaba? Hiç teknik direktörlük yapmış mı? Bir takımı çalıştırmış mı?’ Tümer’e hiç yakıştıramadım. Bu eleştiri değil, bel altı vurmak. Çalıştığım takımlara bir bak, nerelerde alıp, bıraktığıma bak. Buralara gelmek için çok çalıştım.” ifadelerini kullandı.

Ayrılan futbolcuların durumu

Ben Caner Erkin’in kalmasını istemiyordum. Gökhan Gönül kalabilirdi ama gitmeyi tercih etti. Welinton ve Fatih Aksoy takasını onaylayan, bu kararı veren benim. Bazen kararlar vermek zorundasınız. Doğru mu yanlış mı bu tartışılır.”

Lens’i ben kadro dışı bıraktım. Ben bir oyuncuyu durduk yere kadro dışı bırakmıyorum. Lens ile her seferinde konuştum. Nasıl antrenman yapması gerektiğini, bize yardımcı olması gerektiğini anlattım ama bir türlü o seviyeye çıkamadı.

Volkan Babacan ve Serkan Kırıntılı’yı alabilirdik ama olmadı. Ersin ve Utku ile yola devam etme kararı aldık. Risk evet ama biz riskli iş yapamayacak mıyız? Genç oyunculara güvenmek yanlış mı?

Spor maçları seyircisiz oynanmaya devam edecek

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı