Seren Serengil Gazeteci Sacit Aslan’a Dava Açtı

Ünlü sunucu Seren Serengil, gazeteci olan Sacit Aslan'a, kendisine hakaret ettiği iddiası ile dava açtı.

Ünlü sunucu Seren Serengil, gazeteci Sacit Aslan’ın, internet üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesi ile avukatı Ersoy Akdemir aracılığı ile dava açtı. Davanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmasında Sacit Aslan’ın avukatı yer aldı.


Sacit Aslan’ın avukatı söz aldı ve sanığın bir sonraki davaya katılacağını belirtti. Ayrıca, konuya ilişkin Asliye Hukuk Mahkemesinde de bir dosya olduğunu ve bunun da incelenmesini talep ettiğini belirtti. Mahkeme aldığı kararda, bir sonraki davada sanığın celse avukatı tarafından hazır edilmesine ve Asliye Hukuk Mahkemesindeki dosyanın incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Seren Serengil’in avukatı Ersoy Akdemir dava ile ilgili açıklamada bulundu ve “Hukuk dünyasında daha önce hiç karşılaşılmamış düzeyde tuhaf taleplerin dile getirildiği bu konuyla ilgili hakaretten suç duyurusunda bulunulmak durumunda kalınmıştır.” dedi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede Seren Serengil ‘müşteki’, Sacit Aslan ‘şüpheli’ sıfatıyla yer aldı.İddianamede, Sacit Aslan’ın internet sitesinde Seren Serengil’e yönelik, “Türk hukuk tarihinde belki de ilk defa bir karar sonrası bir kişinin terbiyesiz ve ahlaksız olduğuna mahkeme karar verecek. Anadolu ahlak standartları ve Atatürk’ün çağdaş Cumhuriyet değerlerine aykırı ve nezaketsiz, terbiyesiz, erdem yoksunu ve ahlakı sıkıntısı olduğunun tespiti, bu dava kimi hukuk çevrelerinde, aynı zamanda ülkede devam eden üslup yoksunluğu ve nezaket yoksulluğuna son verecek bir yaptırımda ortaya koyacak” şeklinde hakaret içerikli yazı paylaştığının iddia edildiği kaydedildi.

Şüpheli Sacit Aslan’ın Sarıyer Asayiş Büro Amirliğinde alınan ifadesine yer verilen iddianamede, kendisinin konu ile alakası olmadığının yazılanların avukat Yusuf Erikel’in Seren Serengil hakkında açtığı davadaki dilekçede yazdıkları olduğu, kendisinin sadece Yusuf Erikel’in açtığı davayı bir basın mensubu olarak yayınladığını beyan ettiği ve suçlamayı kabul etmediği belirtildi.Şüphelinin ‘Hakaret’ suçunu işlediğine ilişkin yeterli delilin bulunduğunun belirtildiği iddianamede, 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar cezalandırılması talep edildi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı