adplus-dvertising

Serdar Yalçın’ın yeni eseri Nutuk Oratoryosu seyircisiyle buluşacak

Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği Nutuk Oratoryosu, 17 Mayıs Salı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda prömiyerini yapacak.
Takip et
Serdar Yalçın’ın yeni eseri Nutuk Oratoryosu seyircisiyle buluşacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Orkestra şefi ve besteci Serdar Yalçın’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk”undan esinlenerek bestelediği Nutuk Oratoryosu, 17 Mayıs Salı saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda prömiyerini yapacak. Librettosunu geçen sene vefat eden emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın yazdığı, “Nutuk Oratoryosunu’nu şef Serdar Yalçın yönetimindeki İstanbul Opera Orkestrası ve Korosu seslendirecek.

Serdar Yalçın’ın yeni eseri Nutuk Oratoryosu seyircisiyle buluşacak

Deniz Likos (soprano) Hande Ürben (mezzo-soprano), Hüseyin Likos (tenor) ve Gökhan Ürben’in (bas) solist olarak yer alacağı konserde 60 kişilik orkestranın baş kemancılığını Seda Subaşı Yalçın, 40 kişilik koronun koro şefliğini ise Sema Subaşı üstleniyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103. senesine özel olarak hazırlanan konser, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı haftası, 17 Mayıs Salı akşamı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.