Seray Şahiner kimdir?

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda atlayarak intihar eden kişinin yazar İbrahim Özkan'ın eşi olduğu ortaya çıktı. Seray Şahiner neden intihar etti?

İstanbul’da  öğle saatlerinde korkunç bir olay yaşandı. Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’nda bir kişi kendisini aşağı atarak yaşamına son verdi. Daha sonra intihar eden kişinin ünlü yazar Seray Şahiner’in eşi İbrahim Özkan olduğu öğrenildi.

Seray Şahiner kimdir?

1984 yılında Bursa’da dünyaya gelen yazar Seray Şahiner, İstanbul’da büyümüştür. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Şahiner daha sonra Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden sinema anadalı yüksek lisans derecesi almıştır. ‘Aylık Paldır Kültür Dergisi’ ve ‘Birgün Gazetesi’nde görev almıştır. Seray Şahiner, 2006 yılında ‘Varlık Dergisi’nin düzenlediği Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde ‘Gelin Başı’ isimli öykü dosyası ‘Dikkate Değer’ bulunmuştur.

Bir dönem Sırrı Süreyya Önder’e senaryo asistanlığı yapan Şahiner, 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen ‘Yedi Tepeli Aşk’ oyununda ‘Gelin Başı’ kitabında yer alan öyküleri sahnelenmiştir. 2010-11 yıllarında ‘Gelin Başı’ndaki öykülerden uyarlanan ‘İadesiz Taahhütsüz’ adlı oyun, Tiyatro Boyalıkuş tarafından sahnelendi. 2011’de ikinci öykü kitabı “Hanımların Dikkatine” Can Yayınları’nca yayımland

2010-11 yıllarında ‘Gelin Başı’ndaki öykülerden uyarlanan ‘İadesiz Taahhütsüz’ adlı oyun, Tiyatro Boyalıkuş tarafından sahnelendi. 2011’de ikinci öykü kitabı “Hanımların Dikkatine” Can Yayınları’nca yayımlandı.

35 yaşında olan İbrahim Özkan’ın kısa bir süre önce yazar Seray Şahiner ile evlendiği ortaya çıktı.

Seray Şahiner kimdir?

Seray Şahiner Neden İntihar Etti?

İbrahim Özkan, İstanbul Adalet Sarayı’nda 4. katta bulunan İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasına girdi. Öğle saatlerinde gerçekleşen duruşmada “Alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye atmak” suçundan 4 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılan ve hakkındaki hükmün açıklanması geri bırakılan Özkan, daha sonra 7. kata çıkarak Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nin önüne geldi ve bir süre duruşma listesini inceleyen Özkan daha sonra aşağı atladı.  Görgü tanıklarından elde edilen bilgiye göre, bir süre duruşma listesini inceleyen Özkan daha sonra aşağı atladı. Adliyenin -3. katındaki atrium alanına düşen İbrahim Özkan, adliyede yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Özkan hastanede yaşamını yitirdi.

Özkan’ın intihar sebebi ise henüz belirlenemedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı