adplus-dvertising

SEO Stratejileri Neye Göre Belirlenir?

İnsanların günlük hayatlarında internet çok önemli bir yer kaplamaya başladı. Öyle ki, büyük bir kesim gözünü internetle açıp internetle kapatıyor.
Takip et
SEO Stratejileri Neye Göre Belirlenir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dijital dünyada var olmak, dolayısıyla da erişebilir olabilmek ve bilinirliği artırmak büyük kazanımlar için gereklilik haline geldi. Bu noktada kişiler ve kurumlar için en büyük hedef, dijital yatırımlar oldu. Arama motoru optimizasyonu olarak Türkçeleştirilen SEO, söz konusu dijital yatırımlar içinde en etkili ve en ekonomik olan yöntemdir. SEO yönteminde başarının anahtarı belli başlı konulara hakim olmaktan geçiyor.

Peki, SEO çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlamak için nasıl bir yol izlenir? Her şeyden önce SEO stratejileri neye göre belirlenir? İşte en önemlileri…

Rakip Analizi

Büyük arama motorları siteleri sıralarken aynı kategorideki diğer sitelerin de ne gibi hizmetler verdiğine bakar. Böylece kullanıcının aramasında hangi sitenin daha önce listeleneceğine karar verir. O yüzden rakip analizi yapmak, SEO için önemli bir adımdır. Rakip analizinden elde ettiğiniz verileri ise birebir kendi sitenize kopyalamak düşünülenin aksine sizi sıralamada geri düşürecektir. Çünkü arama motorları için aynı zamanda sizin sitenizin özgünlüğü de çok önemlidir. Yani rakiplerinizle aynı hizmeti de verseniz kendi hizmetinizi kendi cümleleriniz ile anlatmalısınız.

Dopinger, müşterilerine ücretsiz olarak birçok SEO aracı sunar. Ücretsiz olarak sunulan bu araçlardan bazıları sıra bulucu, site hız testi ve rakip analizidir. https://www.dopinger.com/seo/  ile rakiplerinizi kolayca analiz edebilir ve işinizi büyütmek için gereken stratejiyi kendi kendinize yapabilirsiniz. Ya da ücretsiz analizden sonra profesyonel Dopinger ekibinden destek alarak işinizi düşündüğünüzden daha hızlı büyütebilirsiniz.

İçerik Kalitesi ve Özgünlüğü

Web site tasarımında olduğu gibi aynı özgünlüğü içeriklerinizde de sağlamalısınız. Metin, görsel ya da video bazlı içerikler… Aklınıza gelebilecek tüm içerik tipleri, web sitelerinin temel yapıtaşını oluşturan birer öğedir. Bu nedenle sitenizdeki içeriklerin kalitesine önem vermeniz zaruri bir konudur. Google sıralamalarında iyi bir konumda yer alabilmek için içerikleriniz mutlaka, özgün ve kaliteli olmalıdır.

Bütüncül SEO Planı

Arama motorlarının sonuç sıralamasında üst sıralarda yer almak oldukça komplike bir iştir. Her konuda sitenizin arama motorlarının istediği seviyede olması gerekir. O yüzden siteye sadece anahtar kelime ya da özgünleştirme gibi spesifik konularda hizmet veren şirketler işletmenizi üst sıralara taşıyamaz. Çünkü SEO, çoklu işlem yapmayı gerektirir. Bunun için Dopinger ekibi gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış profesyonellerden oluşan bir ekibe ihtiyaç vardır.

SEO Hizmetleri

SEO çalışmalarının önemi ve işleyişi kavrandıktan sonra bu hizmete ulaşabileceğiniz en iyi platformların hangileri olduğunu merak edebilirsiniz. İşte markaların bu ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan şirketlerden biri olan Dopinger, SEO çalışmaları ile sektördeki rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştır. Gelin Dopinger hizmetlerine biraz daha yakından bakalım…

SEO sıralamasında site yüklenme hızı ve kullanılan cihaza göre sitenin mobil uyumluk çok önemlidir. Sitenin yüklenme hızı hazırlanan içeriklerdeki hatalara, sitede kullanılan görsellerin boyutuna, sitenin tasarımına ve veri tabanı boyutuna göre değişebilmektedir. Bu yüzden bütüncül bir çözüm sunan profesyonel bir ekipten destek almak gerekir. İşte işletmelere bütüncül bir çözüm sunan Dopinger’in hizmetleri şunlardır:

  • SEO Danışmanlığı
  • Site İçi SEO hizmeti
  • Site Hızlandırma
  • Google Reklamları
  • Web Tasarım
  • SEO Raporlama Hizmeti
  • Tanıtım Yazısı

Çoğunluğu profesyonel yazılımcılardan oluşan Dopinger ekibi; HTTP istekleri ve HTML, CSS, JS dosyalarında da müşterilerine yardımcı olmaktadır. Yani Dopinger sadece SEO çalışmaları ile kalmaz, sitenizin altyapısını da güçlendirmek için tüm geliştirmeleri sunar. Aynı zamanda Dopinger ekibinde içerik ve video uzmanları ile destek alanını genişletmektedir. Yani sitenizdeki içeriklerin yeniden düzenlenmesi ya da sıfırdan üretilmesi için Dopinger’e güvenmeniz yeterlidir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.