adplus-dvertising

Sendika görünümlü kumarhanede asit düzenekli kumar makinaları bulundu!

İzmir’in Bornova ilçesinde sendika ve vakıf binası görünümlü kumarhaneye jandarma ekipleri tarafından baskın yapıldı. 185 kişinin kumar oynarken suçüstü yakalandığı binada, kumar oynatılan malzemelerin köpükten yapıldığı ve baskın anında asit dökülerek eritilmek istendiği belirlendi.
Takip et
Sendika görünümlü kumarhanede asit düzenekli kumar makinaları bulundu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Bornova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Naldöken Mahallesi Ankara Caddesi üstünde bulunan ve yan yana binalarda bulunan Ege Genel İş Sendikası, Biz Lokanta ve Seyyar Yemek Çalışan İşçileri Sendikası binası ile Yeni Nesile Eğitim ve Yardım Vakfı binalarında kumar oynatıldığı bilgisi üstüne harekete geçti. Adrese giden ekipler, koçbaşı ile kapıları açmaya çalışsa da, kapıların baskın anında açılmaması için ağır malzemelerden yapılması nedeniyle kapının yanında bulunan duvarları kırarak içeri girdi. Üç ayrı binanın birbiriyle bağlantılı olduğu belirlenirken, jandarma ekiplerini karşısında görenler üst katta bulunan toplantı odasına koşarak kumar oynamadıklarını göstermeye çalıştı.

ASİT DÖKÜP ERİTİYORLARMIŞ
Jandarma ekiplerinin baskın yaptığı adreste 185 kişi tombala oynarken suçüstü yakalandı. Öte yandan operasyonda ele geçirilen malzemelerin köpükten yapıldığı ve baskın esnasında internetten sipariş verilerek alınan asitle dökülerek yok edilmeye çalışıldığı belirlendi. Sözde sendika yöneticisinin ifadeleri doğrultusunda, sipariş verilen tombala malzemeleri, asit, içeride satılmak üzere alınan çok sayıda sigara ve 2 tane tabanca, bina dışında bulunan bir arabanın içerisinde ele geçirildi. Operasyonda 185 kişiye 336 bin 515 lira idari para cezası uygulanırken, kumar oynatmaya yer ve olanak sağlama suçundan 5 kişiye de adli işlem uygulanacağı bildirildi.

BAKAN SOYLU RAMAZAN’DA KUMAR OYNATANLARA GÖZDAĞI VERMİŞTİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kaç gün önce, Türkiye Belediyeler Birliği’nde gerçekleştirilen Sivil Toplum İl Müdürleri ile Görüşme Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Adam spor kulübü kurmuş, kumar oynatıyor. Şuanda Ramazan ayı geliyor. Bu dönem için kimilerinin kötü bir alışkanlığı var; tombala oynamak gibi. Hadi oynatın da göreyim. Şuanda buradan tekrar uyarıyorum, hadi bakalım oynatın da göreyim. ‘Kültür derneği’ deyip başka işleri ortaya koymaya çalışıyorlar” sözlerine yer vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.