adplus-dvertising

Selin yıktığı köprü ve yollar havadan görüntülendi

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinde meydana gelen sel felaketinde çayın taşmasıyla yıkılan köprü ve köy yollarında araştırmalarda bulundu. Bölgede meydana gelen tahribat dron ile görüntülendi.
Takip et
Selin yıktığı köprü ve yollar havadan görüntülendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesine bağlı Duran köyünün ulaşımını sağlayan köprü, meydana gelen sel felaketinde Ak Çay’ın taşmasıyla yıkıldı. İlçede heyelan nedeniyle bazı yollarda da çöküntüler yaşandı. Ekipler, tahribatın meydana geldiği bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. AFAD Başkanı Yunus Sezer yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, alakalı kurum amirlerinde bilgi aldı. Yıkılan köprü ve yollar dron ile görüntülendi.

Selin yıktığı köprü ve yollar havadan görüntülendi

“Ağaçları kökünden söktü, köprüleri yıktı”

İlçede yaşayan emekli öğretmen Ergün Usta, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “27’sinde burada 24 saate yakın yağan yağmur büyük bir sel yarattı. Önceki 11 Ağustos’taki kadar olmasa da büyüktü. Ağaçları kökünden söküldü köprüleri yıktı. Denize kadar ulaştırdı. Şimdi bulunduğumuz yer Çatalzeytin’in Duran köyüne geçiş noktasındayız. Gördüğünüz gibi Çatalzeytin’i Duran köyüne bağlayan köprü yıkıldı. Sabahta Kızılcakaya köyüne helikopter ile oradaki hastayı almaya geldiler” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.