adplus-dvertising

Sele kapılan çocuğu esnaf kurtardı

Ankara’da etkili olan sağanak yağış sonrası oluşan sel suyuna kapılmak üzere olan küçük çocuk, çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Çocuğun kurtulma anı güvenlik kameralarına anbean yansıdı.
Takip et
Sele kapılan çocuğu esnaf kurtardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşandı. Ankara’da ortalama olarak 1,5 aydır etkisini gösteren yağmur vatandaşların zor anlar yaşamasına sebep oldu. Sel suyunun biriktiği esnada karşıdan karşıya geçmeye çalışan anne ve iki çocuğu sel suyuna kapıldı.

O sırada seyir halinde olan şoför, kendi otomobiliyle suyun hızını kesmek için anne ve çocuğunun önüne otomobilini park etti. Suyun hızına dayanamayan küçük çocuk, annesinin elinden kayarak sel suyunda sürüklenmeye başladı.

Annesinin elinden kayan ve sel suyunda sürüklenen çocuk, çevrede bulunan bölge esnafı tarafından fark edilerek son anda kurtarıldı. O anlar güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

Sele kapılan çocuğu esnaf kurtardı

“Çocuğun annesinin elinden kaydığını görünce koştum, çocuğu sudan aldım”

Keçiören’de ortalama olarak 4 yıldır esnaflık yaptığını ve her yıl yağan yağmurdan sonra Atapark, Ufuktepe ve Keçiören bölgesinden gelen suyun dükkanın önünde biriktiğini söyleyen dükkan sahibi Mehmet Sinan Soybaşı, “Keçiören Atapark’ta esnafım. Kapının önünde yağmur yağıyor, 3-4 senedir burada esnaflık yaptığım süre içerisinde hep burada yağmur yağdığı sürede Atapark, Ufuktepe, Keçiören’in tüm suyu burada oluşuyor. Oluştuğu zaman burası koca bir nehir haline geliyor. Nehir haline geldiğinde de yoğunlaştıkça da insanlar korkuyor. Otomobiller burada sıkıntı yaşıyor, karterleri deliniyor, lastikler patlıyor, otomobiller zarar görüyor. O süre içerisinde de suyu takip ederken zarar görmeyelim diyerek, her ihtimale karşı hazırlıklı olalım diyerek bir de baktım bir bayan iki adet çocuğuyla birlikte karşı tarafa geçiyor. Karşı tarafa geçerken o anlık aracın biri park etti ve suyun hızını kesmeye çalıştı. Suyun hızını kesemedi. Kadın o panik haliyle çocuğun biri elinden kaydı, kurtuldu, suya kapıldı. Ben görünce koştum, sudan aldım çocuğu. Annesiyle birlikte otomobile bindirdim, gönderdim” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.