Selden Etkilenen Evler Tek Tek Boşaltılıyor!

Karadeniz’de önceki sene meydana gelen şiddetli sel baskınlarının ardından yaşanan zararların en aza indirilmesi için yetkililer düğmeye bastı.

Çarpık ve düzensiz kentleşmenin en çok olduğu Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen yağışların ardından bölge halkının yaşadığı olumsuz durumları en aza indirmek için harekete geçildi. Dere yataklarının önüne yapılan evlerin yıkılmasına karar verildi. Artvin, Rize, Trabzon, Samsun, Giresun, Ordu illerinde sel felaketlerinin ardından tespit edilen 2 bine yakın konutun yıkımına karar verildi.

Tehlikeli bölgede bulunan konutların boşaltılması için verilen sürenin tamamlanması sonrasında konutların yıkımı gerçekleştirilecek. Tehlikeli bölgede oturan ve evleri yıkılacak olan vatandaşların evlerden tahliyesi sağlanıp güvenli konutlara geçişi sağlanacak. Ev sahiplerinin güvenli konutlara geçişi sağlandıktan sonra konutların yıkımı gerçekleştirilecek.

CAN KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

En son Trabzon’da yaşanan sel felaketinin 3 can alması yetkililerin çalışmalarını hızlandırdı. Uzun süredir çalışmalarını ve araştırmalarını sürdüren yetkililer farklı illerde belirledikleri 2 bine yakın konutun hepsinin yıkılmasına karar verdi. Bu kararla Karadeniz Bölgesi’nde yaşanacak bir sel felaketinde facianın önüne geçilmek hedefleniyor. Yetkililer bu felaketlerin ardından bölgede yapılan evlerin kontrolünü artırdı. Belirlenen illerde dere yatağı yakınında yapılacak hiçbir meskene izin verilmiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı