adplus-dvertising

Selçuk Tepeli nereli, kaç yaşında, evli mi? Selçuk Tepeli eğitimi ve merak edilenler

Fatih Portakal'dan sonra FOX TV ana haber bültenini sunmaya başlayan Selçuk Tepeli ilginç yorumlarıyla herkesin dikkatini çekmeye devam ediyor. Geçmişte Habertürk TV'de ve Habertürk gazetesinde genel yayın yönetmenliği yapan ünlü sunucu, Aktüel ve Newsweek dergilerinde de çalıştı. Peki Selçuk Tepeli kimdir? Selçuk Tepeli kaç yaşında ve aslen nereli?
Takip et
Selçuk Tepeli nereli, kaç yaşında, evli mi? Selçuk Tepeli eğitimi ve merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 1974

Doğum yeri:  İstanbul’ doğan

Eğitimi: Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü

Gazeteci ve sunucu Selçuk Tepeli 1 Ocak 1974 senesinde Silivri’ye bağlı Beyciler köyünde dünyaya gelmiştir.

Selçuk Tepeli, IEP Rennes’de Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine mastırını yaptı.

Kariyeri boyunca çok sayıda gazetecilik Ödülü kazanan takımlara liderlik eden Selçuk, ünlü Türk ve uluslararası isimlerle röportajlar yaptı, 40’tan fazla ülkeye düzinelerce resmi başkanlık gezisi izledi.

Selçuk, basılı, dijital ve televizyon gibi çeşitli medya platformlarında deneyime sahiptir. İstanbul’daki Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler ve Fransa’daki Science Po Rennes’de okudu.

Türkçe, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerini bilmektedir.

SELÇUK TEPELİ NERELERDE ÇALIŞTI?

Medya sektöründe Aktüel ve Newsweek Türkiye dergisi yayın yönetmenliğini yapan Selçuk Tepeli, Habertürk yayın danışmanlığı, Gazete Habertürk Hafta Sonu ekleri genel yayın yönetmeni görevlerini yürüttü.

Habertürk TV’de Ceyda Karan’la birlikte Eksen adlı programı yapan Selçuk Tepeli, Fatih Altaylı’nın görevi bırakmasından sonra Habertürk gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yaptı.

Temmuz 2018’de Habertürk gazetesi kapandıktan sonra da bir süre Habertürk TV genel yayın yönetmenliğini yaptı. Birkaç ay önce bu görevi de bırakan Selçuk Tepeli Habertürk TV’de Gün Başlıyor programında sunucu – yorumcu olarak görev yapıyordu.

Selçuk Tepeli, 7 Eylül 2020 Pazartesi günü  itibariyle Fox Ana Haber ile ekranlardaki yerini almaya devam ediyor.

Selçuk Tepeli nereli, kaç yaşında, evli mi? Selçuk Tepeli eğitimi ve merak edilenler

SELÇUK TEPELİ EVLİ Mİ?

Selçuk Tepeli evli ve iki çocuk babasıdır.

SELÇUK TEPELİ SOSYAL MEDYA HESAPLARI

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @selcuktepeliofficial, Twitter’da @selcukktepeli kullanıcı adıyla yer almaktadır.

Selçuk Tepeli nereli, kaç yaşında, evli mi? Selçuk Tepeli eğitimi ve merak edilenler

SELÇUK TEPELİ’NİN HABER SUNARKEN YAPTIĞI  İLGİNÇ AÇIKLAMALAR

Kıymetli Popo

Türkiye’deki makam aracı saltanatına dikkat çeken Tepeli, devlet kurumlarını yönetenlere tahsis edilmiş 155 Bin makam aracı bulunduğunu söyledi.

Selçuk Tepeli başka ülkelerdeki makam aracı sayılarını anlatırken, “Satın bu arabaları eğitime harcayın, ihtiyaç sahiplerine verin. Hadi satmayın vazgeçtim, en azından kontağı kapatın. Biliyor musunuz bütün bu makam araçları taşıdığı protokoldeki kişileri her yerde çalışır halde beklerler. Kışın klimalar içeriyi ısıtsın, yazın serinletsin diye. Protokol eski Yunanca’da Kıymetli popolar demektir. Her şeye çözüm buluruz da işte bu edepsizliğe çözüm bulamayız”

Çiftçinin cep telefonu alması hakkında Mahir Ünal yorumu

Koronavirüs salgınının ardından zor durumda olan esnafın, çiftçinin ve besicinin derdi sorulan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ‘büyük fotoğrafa bakarım’ diyerek verdiği örnekle tepki çekmişti. Ünal, “Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz” diyen çiftçiye “Cebindeki telefonu kaça aldın?” yanıtını verdiğini ifade etmişti.

Adamcağız 24 ay taksitle almış. Kimse sormuyor Sayın Ünal kendisi cebinde ne taşıyor? Yakınlarına kaç telefon getirtip, dağıttı ve hediye etti? Hadi onları da geçtim. Ya arkadaş sen bu ülkede uzaktan eğitim yapıyorsun değil mi EBA’da? Bu EBA’da internete ihtiyacın var mı? Var. Zorunlu mu? Zorunlu. Bu tür aygıtlar lazım mı lazım. Sen E-Nabız, insanlar aşı olacak değil mi? Yaşlı insanlar bile indirecekler mi? İndirecekler. Bahsettiği telefona E-Nabız bile inmiyor. Eski o… İnmiyor ona. Sen bunu düşünmüyorsun devlet olarak. İktidar partisinin genel başkan yardımcısı olarak bunu düşünmüyorsun; utanç verici bir durumda çıkıp diyorsun ki; ’24 taksitle şöyle bir telefon varmış. Biraz insaf ya… Bununla övünmesi gereken bir anda da övünülecek durum yok ya. Dünyada ülkeler var. Türkiye kadar potansiyeli yok. İnsan hakkı olarak bedava internet veriyorlar ömür boyu. Bizde ne? Hiçbir yatırım yapılmayan berbat bir internete dünyanın parasını alan bir sürü operatör var. Ondan sonra diyorsun ki internet paketi de almış. Yahu işte anlaşılmayan şey bu. Kentlerde bulunan ve Mahir Bey gibi muhtemelen bir kök ekmiş ve oradan bir şey üretmiş olmayan özellikle de siyaset sahnesinde bir kök domates yetiştirmemiş bu ülke için bir şey üretmemiş… İnsanların cebinde olan telefondan daha iyisini mümkünse sen ondan daha iyi üret. Yerli milli olsun sat

Kadın cinayetleri hakkında yorumu

29 Aralık tarihinde Türkiye’de 24 saat içinde 3 kadın cinayete kurban giderken, bu durum toplumda infial yarattı. Hükümet yetkililerinden vatandaşlara herkes yaşanan olaya tepki gösterdi. FOX TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli konuyu programına taşıdı ve siyasileri eleştirdi.

‘Kadına yönelik şiddeti birinci maddesi yapan siyasi parti var mı?’

Öğretim görevlisi Sözer, eski sevgilisi tarafından yakılarak öldürüldü
3 ayrı kadın cinayeti hakkında konuşan Tepeli, “Siyasette şu anda kadına yönelik şiddeti, hem fiziki hem psikolojik şiddeti gündeminin birinci maddesi yapan siyasi parti var mı? Ben görmüyorum. Bunu gündeminin birinci maddesi yapan bir siyasi hareket var mı? Ben göremiyorum” dedi.
‘Cumhurbaşkanından referans alarak söylüyorum’
Açıklamalarına devam eden Tepeli, “Valla Sayın Cumhurbaşkanı bir yerde bir laf etmişti. Ondan referans alarak söylüyorum. O bambaşka bir konuda söylemişti tam olarak ne olduğunu da hatırlamıyorum ama. Hiç birinci maddesi falan yapan bir siyasi parti olmadığı için ondan referans alarak söylüyorum. Ya siz geri zekalı mısınız? Bu ülkenin yarısı, seçmenlerin yarısı kadın. Kadınların şiddet gördüğü bir ülkede böyle bir hareket başlatmayı niye hiçbiriniz akla getirmiyorsunuz bunu çözemiyorum” ifadelerini kullandı.

Ne kadar düdüklendiğini anlamıyorsun

Sunduğu bültende, Türkiye’ye kazandırılan köprülerle alakalı bir haberi anons etmeden önce konuya ilişkin yorumlar yaptı.

Köprülerin ücretlerine ilişkin seviyesiz kelimelerle eleştiriler getiren Tepeli, “Üstünden geçsek de geçmesek de para ödediğimiz, geçerken de ne kadar ödediğimizi kestiremediğimiz çünkü bunun önüne arkasına bir takım otoyollar konuluyor. Geçen varsa bilir yani orada ne kadar düdüklendiğini gerçekten anlamıyorsun. Dolayısıyla öyle rahatsız edici bir şey ki..” ifadelerini kullandı.

SELÇUK TEPELİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Selçuk Tepeli nereli, kaç yaşında, evli mi? Selçuk Tepeli eğitimi ve merak edilenler

fatih portakaldan daha iyi olduğunu düşünüyorum. daha birikimli ve donanımlı bir insan. beğenerek izliyorum.

anlık salt eleştiriden ziyade, haber konusunun öncesi ve sonrası hakkında da bilgiler veren, ilgiyle izlenilesi sipiker.

belki bir fatih portakal değil… ama muhalifliği, sıkı bir okur oluşu, karşı duruşlarıyla başarılı bir haberci… sevdiğimiz haberciler kervanına katıldı o da..

bu arkadaşın bitmez, lüzumsuz yorumlarından gına geldi artık.

yakın zamanda yazmıştım karakterini, duruşunu çok beğendiğimi. bir iki gün önce rakiplerinden( hatta en dişli rakibi) ece üner’in kitabını tanıttı ve kitaptan bir bölüm okudu. şu zarifliğe, olgunluğa malesef son zamanlarda az hatta çok az rastlıyoruz. haberleri izlemeyi sevdiğim kadar tepeli’yi izlemeyi de seviyorum bu yüzden.

selçuk tepeli’ nin ne demek istediğini anlamıyorum. o kadar geveliyor ki anlamak imkansız hale geliyor. fox tv’ ye ciddi izleyici kaybettiriyor. belki de istenen tam olarak budur, kim bilir.

gayet aklıbaşında üslubuyla, aralara serpiştirdiği görgüsü, entelektüel birikimiyle, ara sıra dedesinden babaannesinden bahsederken gösterdiği anadolu insanı tarafıyla ülke standartlarının üzerinde.. her şeye rağmen, ülkesine ve milletine inancını sık sık dile getirmesi özlediğimiz hasletlerden, umut veriyor: “ay olabilir mi öyle bişey? lütfen olsun çünkü!” diyoruz.

cahit özkan için neden ısrarla “ankara’nın sevilen sesi” dediğini merak ettiğim moderatör.
öte yandan hala net ve direkt cümle kuramıyor. konuyu dağıtıyor çorbaya dönüyor.

serdar turgut okuyanların gıyaben tanıdığı kendiyle barışık ve aydın bir basın emekçisidir.

fatih portakal’ ın agresif sunuş şeklini arayacaktır seyirci bir süre, ama her yiğidin farklı bir yoğurt yeme şekli vardır. fatih portakal gibi olmakdan daha çok kendi tarzını oluşturur ve kabul ettirirse başarılı olur .

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.