adplus-dvertising

Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı TB3’ün özelliklerini anlattı!

CNN'de canlı yayına konuk olan Selçuk Bayraktar, son zamanlarda sıkça konuşulan yerli ve milli İnsansız savaş uçağı TB3'ün özellikleri ile ilgili detayları anlattı.
Takip et
Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı TB3’ün özelliklerini anlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev tarafından kendisine Karabağ nişanı takdim edilen Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Azerbaycan İctimai TV’ye konuştu. Bakü’de temaslarda bulunan Bayraktar yeni silahla insansız hava aracı TB3’lerin niteliklerini anlattı.

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, TB3’lerle alakalı, “Bayraktar TB3 diyerek uçak gemisine inip kalkan yani gemi platformlarına da inip kalkan ve o sınıfta benzeri olmayan bir uçak diyerek geliştirildi. Kanatları katlanıyor. Uçak gemisine iniyor. 1200 kilogram civarında, daha ağır mühimmatlar taşıyabiliyor. O çalışmalar devam ediyor” açıklamasında bulundu.

İNSANSIZ SAVAŞ UÇAKLARI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Türk ve SİHA’larının Karabağ savaşındaki rolüne dikkat çeken Bayraktar, dünyada insanlı savaş uçağı devri kapanıyor mesajı verdi. Bayraktar dünyanın artık insansız savunma teknolojisine yöneldiğine dikkat çekti.

Selçuk Bayraktar, “Bugün artık insanlı tanklar yerine, akıllı daha hafif hızlı dinamik hareket eden kara araçları konuşuluyor. Benzer şey savaş uçakları için de geçerli. Artık insanlı son savaş uçakları yapılıyor dünyada. Bundan sonra nasıl ki tüm dünya Karabağ muhaberesinde Türk ordularının dünyadaki ilk SİHA’larla kazanılan zafer diyerek adlandırılıyor. Maharetini gördü. Savaş uçaklarında da benzer bir şey geliyor. İnsansız savaş uçakları geliyor. O alanda da çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.