adplus-dvertising

Selahattin Demirtaş’tan önemli seçim açıklamaları!

Hapiste bulunan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dikkat çeken ifadeler kullandı. Demirtaş, “Büyük değişime hazır olun. Kimseyi dışlamayın. Herkesin el ele, yan yana durması için uğraşın. Ortak paydamız demokratik cumhuriyettir, ortak evimiz Türkiye’dir, ortak devletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletidir” şeklinde konuştu. Adaylık münakaşalarına da değinen Demirtaş, “Aday kim olacak münakaşasını bırakın” şeklinde konuştu.
Takip et
Selahattin Demirtaş’tan önemli seçim açıklamaları!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

93 defa PKK propagandası yapmakla suçlanan HDP Eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 2013 senesinde İstanbul’da yapılan nevruz kutlamasında yaptığı konuşmada PKK’yı ve terörist başı Abdullah Öcalan’ı övdüğü gerekçesiyle “Terör örgütü propagandası” suçundan hapisle cezalandırıldı.

YAZI KALEME ALDI

Ara ara avukatları aracılığıyla açıklamalarda bulunan Demirtaş bu sefer hapisten bir yazı kaleme aldı. Demirtaş, söz konusu yazısında Türk siyasetiyle alakalı dikkat çeken ifadelere yer verdi. T24’teki yazıya göre ortak payda vurgusu yapan Demirtaş, ” Büyük değişime hazır olun. Kimseyi dışlamayın. Herkesin el ele, yan yana durması için uğraşın. Ortak paydamız demokratik cumhuriyettir, ortak evimiz Türkiye’dir, ortak devletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletidir” şeklinde konuştu.

“ADAY KİM OLACAK MÜNAKAŞASINI BIRAKIN”

Demirtaş, yazısının devamında şu ifadeleri kullandı: “Birlik olun, demokrasi ilkeleri etrafında buluşun. Aday kim olacak münakaşasını bırakın. O bir kişiyi değil, ülkeyi düze çıkaracak o kuvvetli program ile o dev kadroyu yaratın ve şimdiden meydan meydan, alan alan milyonlarca ses olun, tek yürek olun, “hemen seçim, derhal seçim” diyerek haykırın. Coşkuyla, moralle, cesaretle harıl harıl seçime hazırlanın, iktidarı değiştirin.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.