Selahattin Demirtaş’a Holter Cihazı Takıldı

Cezevinde rahatsızlanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a holter cihazı yakıldığı bildirildi.
Selahattin Demirtaş’a Holter Cihazı Takıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden HDP Milletvekili Necdet İpekyüz, “Demirtaş’a holter cihazı takıldı, neticeler bekleniyor” şeklinde konuştu. İpekyüz, HDP Genel Merkezi’nin Demirtaş’ın rahatsızlığından geç haberdar olmasıyla alakalı, “Demirtaş, kamuoyu bilsin istemedi” ifadesini kullandı.

NECDET İPEKYÜZ, SELAHATTİN DEMİRTAŞ İLE GÖRÜŞTÜ

BirGün gazetesinden Hüseyin Şimşek’in haberine göre, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın geçen hafta bilincinin kapanması ve buna karşın hastaneye götürülmemesi gelişmelerinin sonrasında HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz Edirne’ye giderek Demirtaş’la görüştü.

İpekyüz, genel sağlık vaziyetinin iyi olduğu açıklanan Demirtaş’a kalp ritmi ve tansiyonunu takip etmek için holter cihazı takıldığını açıkladı.

DEMİRTAŞ’A MÜDAHALE EDİLEBİLİR

Demirtaş’ın sağlık vaziyetine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İpekyüz, cihazın ölçümleri neticesinde Demirtaş’a kalp ve damar rahatsızlığı teşhisi konulması halinde müdahale edileceğini belirtti.

İpekyüz, “Demirtaş’a bu hafta başına kadar tek müdahale cezaevi doktoru tarafından yapılıyor. Önceki gün sevk edildikten sonra kalp ritmi ve tansiyonu takip eden holter cihazı takılıyor. Öbür muayenelerin neticeleri ise normal çıkıyor. Morali çok iyi ama holter testinin neticesi henüz kesinleşmedi” şeklinde konuştu.

KENDİ DURUMUNU ÖNE ÇIKARMAK İSTEMEMİŞ

Demirtaş’ın neden HDP Genel Merkezi’ni ve kamuoyunu bir hafta boyunca bilgilendirmediğine de açıklık getiren İpekyüz, “Bu konuyu Demirtaş’a sordum. Kendisi, cezaevlerinde çok daha kötü vaziyette hasta tutuklular olduğunu ve kendi vaziyetini öne çıkarmasının bu tutuklulara haksızlık olacağını söyledi” diyerek konuştu.

  • hdp
  • selahattin demirtaş
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.