adplus-dvertising

Sel sularının altında kalmıştı, 750 kişiye istihdam sağlayacak

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde zarar gören Bozkurt Sanayi sitesi tekrardan inşa ediliyor. Çalışmaların büyük oranda tamamlandığı Bozkurt Sanayi Sitesi, tamamlandığında 750 kişiye istihdam sağlayacak.
Takip et
Sel sularının altında kalmıştı, 750 kişiye istihdam sağlayacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kastamonu’da 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel, can kayıplarının yanı sıra çok sayıda ev ve iş yerinin zarar görmesine sebep oldu. Sel afeti nedeniyle Bozkurt ilçelerindeki sanayi sitesi de yıkıldı. Yüzlerce ailenin ekmek teknesi olan Bozkurt Sanayi Sitesinin projesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından tamamlanarak kısa zamanda ihale edildi. İhale süreci tamamlanan Bozkurt sanayi Sitesinin yapım çalışmalarına başlandı. Büyük bir bölümü Bozkurt sanayi sitelerinin altyapısı hazırlandı ve temeli atıldı. Bozkurt Sanayi Sitesinin Nisan ayının sonunda hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Sel sularının altında kalmıştı, 750 kişiye istihdam sağlayacak

750 kişiye istihdam sağlayacak

87 milyon 450 bin liraya ihale edilen Bozkurt Sanayi Sitesi’nde. 52 dükkan, 2 tekstil fabrikası yer alacak. Çelik konstrüksiyon olarak yapılan sanayi sitesinde su baskınlarının engellenmesi için lüzumlu tedbirler alınıyor. Bozkurt Sanayi Sitesi, teslim edilmesinin sonrasında ortalama 750 kişiye istihdam sağlayacak.

“Nisan ayının sonunda teslim edileceği söylenmekte”

Çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Bozkurt Sanayi Kooperatifi Başkanı Mustafa Birim, “Sel felaketinin meydana geldiği günden beri devletimiz yanımızda. İnşaat çalışmalarımız devam etmektedir. Nisan ayının sonunda teslim edileceği söylenmekte. Orada bulunan 88 birimden oluşan atölyelerimiz mevcuttu. Bu iş yerlerinde her alandan esnaflarımız mevcuttu. Şu anda bir an evvel inşaatın bitmesini ve faaliyetlerimize başlamayı istiyoruz” şeklinde konuştu.

Sel sularının altında kalmıştı, 750 kişiye istihdam sağlayacak

“Devletimiz her zaman yanımızda oldu”

Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren tekstil fabrikası müdürü Yusuf Öztürk, çalışmaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığına teşekkür ederek, “11 Ağustos’ta burada bir sel felaketi yaşadık. Sel felaketinin ilk aylarında devletimiz tüm kurum ve kuruluşlarıyla yanımızda oldu. Burada bulunan fabrikamız yüzde 100 bir hasar gördü. Devletimiz her zaman yanımızda oldu. Şu anda sanayi bölgemiz tamamen yıkıldı. Yerine daha sağlamı, daha organize bir planla yapılıyor. Biz burada 120 kişilik bir tekstil fabrikasıydık. Ortalama 2 ay içerisinde bize teslim edecekler. Daha sonra faaliyetlerimize tekrar devam edeceğiz. Çalışmalarımızı biraz hava koşulları biraz etkiledi, 2 ay kadar ertelenmek mecburiyetinde kaldı. Hava koşulları iyi olsaydı birkaç hafta içerisinde olacaktık” diyerek konuştu.

Sel sularının altında kalmıştı, 750 kişiye istihdam sağlayacak

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.