Sel Suları Ve Fırtına Koca Treni Esir Aldı!

Tüm dünyada etkili olan yağışlı hava bu kez Hindistan’ı vurdu. Ülkede etkili olan aşırı yağış sele sebep olunca bir trende 800 yolcu mahsur kaldı.

Hindistan’da bir yolcu treni hareket ettikten kısa süre sonra nehrin taşması sonucu ilerlemesini durdurdu. Sulara gömülen tren yolculara korku dolu anlar yaşattı. 800 yolcunun mahsur kaldığı trende, kurtarma ekipleri ve Hint donanması yolcular için seferber oldu. 12 saat boyunca mahsur kalan yolcular için havadan ve karadan kurtarma çalışmaları yürütüldü.


Ulusal Afete Müdahale (NDRF) ekiplerinin ve Hint donanmasının katıldığı kurtarma çalışmalarında mahsur kalan yolcular 5 saatin sonunda kurtarıldı. Helikopterlerle ve acil servis botları ile kurtarılan yolculardan sağlık durumu kötü olanlar ve hamileler tedavi için ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

YAĞIŞLAR 250 CAN ALDI

Can yeleği giyerek botlarla tahliye edilen yolcuların zor şartlar altında kurtarılma anları hava destekli helikopterler tarafından görüntülendi. Yaşanan felaketin ardından yapılan açıklamada, mahsur kalan yolcuların özel bir yardım treni ile seyahatlerine devam edeceği bilgisi paylaşıldı. Hindistan’da aşırı yağışlardan dolayı otoyollar kapatıldı, havaalanlarında uçuşlar iptal edildi. Selden dolayı son iki haftada Hindistan’da 250’den fazla kişi yaşamını yitirdiği bilgisi paylaşıldı. Hint donanması ayrıca  ülkede etkili olan yağıştan dolayı evlerinde mahsur kalan 150 kişiyi de kurtardığı bilgisini paylaştı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı