Sel Mağduru Eminönü Esnafından İlginç Yöntem! Miting Alanı Ayakkabı Doldu

Cumartesi günü İstanbul’u vuran aşırı yağışın ardından Eminönü Alt Geçit Çarşısı’nı su basmıştı. Binlerce ayakkabısı ıslanan bir esnaf, Yenikapı Miting alanına serdiği ayakkabılarını güneş altında kurumaya bıraktı.

Geçen Cumartesi günü İstanbul’u vuran şiddetli yağmur hayatı felç etmişti. Birçok yeri su basarken Unkapanı Al Geçidi’nde bir vatandaş boğularak can vermişti.

MİTİNG ALANI AYAKKABI DOLDU

O günün sembol yeri ise Eminönü Alt Geçit Çarsısı olmuştu. 1 metreye yakın suyla dolan çarşıda onlarca esnaf mağdur olmuş, dükkanlardaki ürünler su üstünde yüzmeye başlamıştı. O mağdurlardan biri de esnaf Zafer Yavuz. Ayakkabı dükkanı sahibi Yavuz, sudan zarar gören binlerce ayakkabısını, Yenikapı Miting Alanı’na sererek güneş altında kurumaya bıraktı. Yavuz “Biz buraya ayakkabılarımızı kurutmak ve zararımızın boyutunu görmek için geldik. Ayakkabılarımız kuruduğunda kurtarabildiğimiz ürünlere bakacağız. Kurtarabildiğimiz ürünleri temizleyip bir deformasyon var ya da bozulma var mı diye kontrol ettikten sonra satışa tekrar sunulur hale getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU NEREDE?

Selin İstanbul’u vurduğu gün Bodrum’da tatilde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ertesi gün mağdur esnafları ziyaret etmişti. Zaman zaman tepkiyle karşılanan İmamoğlu’nun hemen ardından Bodrum’a geri dönerek tatiline devam ettiği iddia edilmiş, vatandaşlar bu durma isyan etmişti. İmamoğlu ise tüm eleştirilere rağmen sessizliğini koruyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı