Seksi Paylaşımları Güzel Doktorun Başını Yaktı

Mynmar'da doktorluk yapan San isimli genç kadının meslek lisansı, instagram'da yaptığı bikinili paylaşımları nedeniyle iptal edildi. Genç doktor kariyerine model olarak devam edeceğini açıkladı.

Seksi Paylaşımları Güzel Doktorun Başını Yaktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uzakdoğu Asya ülkesi Mynmar’da doktorluk yapan Nang Mwe San isimli genç kadın sosyal medya paylaşımları nedeniyle işinden oldu. Instagram hesabından bikinili fotoğraflar paylaşan güzel doktorun görevine, sağlık konseyi tarafından son verildi.

HASTALARIMIN YANINDA BİKİNİ GİYMİYORUM

ABD basınına konu ile ilgili açıklamalarda bulunan San şunları söyledi: “Çocukluğumdan beri foto model olmayı istiyorum. Bunun için mesleğimden men edilmeyi bile göze almıştım.  Ama meslekten men sebebi olarak paylaşımlarımın gösterilmesini cinsiyetçi bir yaklaşım olarak görüyorum. Konseyin verdiği bu karar çok aptalca. Ben hastalarımla ilgilenirken bikini giymiyorum. Doktor kıyafetim ile onların karşısına çıkıyorum. Hastalarımla hep iyi ilişkilerim oldu. Ve kimse benim ne giydiğim ile ilgilenmedi, herkes mesleğime saygı gösterdi.”

“KARİYERİME MODEL OLARAK DEVAM EDECEĞİM”

Sağlık konseyinin bu kararı sonrası sosyal medyada birçok kadın ve kadın derneğinden destek alan San, kendisini yanız bırakmayan takipçilerine teşekkür ederek “Bundan sonra kariyerime foto model olarak devam etmeyi düşünüyorum. Gelen birçok teklif var ve bunları değerlendireceğim. Ailem de bana destek veriyor. Hiçbir zaman yalnız olmadığımı hissetmek bana iyi geliyor” ifadelerini kullandı.

Dilan Uğun Gül
dilanugungul@haber.com

Dilan Uğun Gül 1994 İstanbul doğumludur. Lisede Radyo TV bölümünü bitirdikten sonra editörlük kariyerine başlayan Dilan Uğun Gül, İstanbul Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitimine devam etmektedir. Çeşitli haber...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.