adplus-dvertising

Şehitten geriye yürek burkan mesaj kaldı, o arkadaşı konuştu

Pençe-Kilit operasyonu çerçevesinde Kuzey Irak’ta yürütülen operasyonlarda şehit olan 24 yaşındaki Bursalı Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı’nın helallik alınması için ailesinin evine getirildi. Teyemmüm mesajı attığı arkadaşı da ‘Eskiden beri şehadeti çok arzulayan biriydi” şeklinde konuştu.
Takip et
Şehitten geriye yürek burkan mesaj kaldı, o arkadaşı konuştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde arazide kayarak düşen ve şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Serkan Taşcı’nın cenazesi sabah saatlerinde askeri uçakla Yenişehir Havaalanı’na getirildi. Cenaze daha sonra Panayır Mahallesi’ndeki baba evine getirildi. Şehidin cenazesi evinin önünde mahalle sakinleri ve yakınları tarafından karşıladı. Alınan helalliğin sonrasında şehidin cenazesi, cenaze namazını kılınması için Mihraplı Cami’sine götürüldü.

Şehitten geriye yürek burkan mesaj kaldı, o arkadaşı konuştu

Namaz sorusu yürek burktu

Şehit Serkan Taşcı’nın hafızlık arkadaşına sorduğu soru okuyanları duygulandırdı. Aslen Ardahan’lı olan 2 kız, 2 erkek çocuk sahibi Taşçı ailesinin en küçük çocuğu olan Şehit Taşcı’nın hafızlık arkadaşına attığı mesaj yürekleri burktu. Serkan Taşcı’nın arkadaşına attığı mesajda, “Namazları teyemmüm ile kılıyoruz üzerimiz çok pisleniyor sıkıntı olmaz di mi” diyerek yazdığı gün yüzüne çıktı.

Şehitten geriye yürek burkan mesaj kaldı, o arkadaşı konuştu

“Evlilik hayalleri vardı”

Hafızlık kursunda 4 sınıf üste olan İsmail Gençtürk’e attığı teyemmüm mesajının gündem olmasının sonrasında konuşan Gençtürk, “Ben Serkan’dan dört üst gruptaydım. Serkan kardeşimiz hem kendisi hem de sonraki ve önceki dönemlerin çok sevdiği bir insandı. Ara sıra mesajlaştığımız, konuştuğumuz oluyordu. En son mesajlaşmalarında teyemmüm ile ilgili bir şey sormuştu. Ben belli bir dönem kendisinin derslerine girdim. Orada arkadaşlarına namazı tavsiye ettiğini belirtmişti. Evlilikle ilgili hayallerinden bahsetmişti. Sözleşmesinin devam ettiğini ve zor bir görev yaptığından söz etti. Ben özellikle ailesine sabırlar niyaz ediyorum. Allah’ım cennetinde sevdiği şehitlerle buluştursun. Eski hocaları da belirtiyor, eskiden beri şehadeti çok arzulayan biriydi. Hafızlık senelerinde ne olmak istiyorsun denildiğinde ‘Şehit olmak istiyorum’ diyen bir kardeşimizdi. Teyemmüm ile alakalı mesajı bana 2 hafta önce atmıştı, ardından tekrar görüştük” şeklinde konuştu.

Şehitten geriye yürek burkan mesaj kaldı, o arkadaşı konuştu

“Vatan için koşacağım”

Serkan Taşcı’nın hafızlık öğretmeni Kemal Eftal Kabıoğlu ise Serkan’ın küçüklüğünü biliriz. Önce hafızlık yapmak istiyordu. Çok iradeli biriydi. Herkesin sevdiği bir insandı. Şu an burada hafızlık yaparken arkadaş olduğu Türkiye’nin her yerinden insanlar var. Herkesin gönlünde eriten biriydi. Hafızlığı bitirdi, ilahiyat okudu ama onun gönlünde askerlik vardı. Ağabeyi de hafızlık okumuştu. Vatanını çok seviyordu. Kendi İslami ilimlerde de geliştirebilirdi ama vatanına hizmet etmek onun gönlünde vardı. ‘Bu vatan için koşacağım’ derdi vardı. Önceki görüşmelerde de ‘Silahın başında bekliyoruz, ne zaman olacak’ derdi. Genç olmasına karşın gözü karaydı. Farklı operasyonlarda ‘Her an olabilir, hakkınızı helal edin’ ifadeleri oluyordu. O mertebe bugüne nasipmiş. Ateş ciğerimizi yakıyor ama bir taraftan da en yüksek mertebeye uğurladığımız için elhamdülillah diyoruz” dedi.

Öbür hafız arkadaşları da şehidin dinine düşkün ve çevresi tarafından çok sevilen bir olduğunu anlattılar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.