Şehitlikteki Türk bayrağı direğini çaldılar!

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Şehitliği’nde, şehit mezarlarının başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalındı. Hırsızlık üstüne kaymakamlık, şehitliğe aydınlatma sistem kurdu, güvenlik kamerası yerleştirilmesi için de çalışma başlattı. Şehit oğlu Akın Acar’ın kabrinin başındaki pirinç bayrak direğinin çalınmasına tepki gösteren anne Hanife Acar, “Kıymet verdiğimiz çocuklarımız burada yatıyor. Bizim için, vatanımız için şehit düşen çocuklarımızın bayrağı çalınıyor. Çok üzüldüm” şeklinde konuştu.
Takip et
Şehitlikteki Türk bayrağı direğini çaldılar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Omurtak Caddesi üstünde bulunan Çorlu Şehitliği’nde, bir ay önce şehit mezarlarının başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalındı. Pirinç bayrak direklerini çalan şüpheli O.B., polis tarafından yakalandı. Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol koşuluyla serbest bırakılan O.B. bayrak direklerini satmak için çaldığını belirtti.

Şehitlikteki Türk bayrağı direğini çaldılar!

‘ŞEHİTLİK AYDINLATILDI’

Suriye’de 2016 senesinde terörist unsurlara yönelik yapılan Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Akın Acar’ın (23) annesi Hanife Acar, meydana gelen hırsızlık olayına tepki gösterdi. Anne Acar, “Bizim kıymetlilerimiz burada yatıyor. Pek çok çocuğumuzun pirinç bayrak direğinin çalınmasından dolayı çok üzüldük. Sağ olsun valimiz ve kaymakamımız ile belediye başkanlarımız ön ayak oldu, bayrakları yenileyecekler. Şehitliğin 24 saat korunması için güvenlik kameraları takılacak. Aydınlatma sistemi kuruldu. Bundan sonra evlatlarımızın yattığı şehitlikte ‘Gene bir hırsızlık olur mu? ‘ diyerek korkmayacağız. İlk duyduğumda ‘Şehidimizin bayrağı dedim, bu yapılır mı?’ dedim. Kıymet verdiğimiz çocuklarımız bizim için, vatanımız için şehit düşen çocuklarımızın bayrağı çalınıyor, çok üzüldüm” diyerek konuştu.

Şehitlikteki Türk bayrağı direğini çaldılar!

24 SAAT İZLENECEK

Hırsızlık üstüne Çorlu Kaymakamlığı, şehitliğe aydınlatma sistemi kurdu, 24 saat gözetilecek güvenlik kamerası kurulması için de çalışma başlattı. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, çalınan bayrak direklerinin yenilerinin takılacağını belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.