Şehit Mezarının Korkuluklarını Çaldılar

15 Temmuz Şehidi Özel Harekat Polisi Seyit Ahmet Çakır’ın mezarlarını çevreleyen demir korkuluklar, kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.

Gaziantep’in Karkamış ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 5 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı ilçesindeki Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi Seyit Ahmet Çakır’ın mezarını çevreleyen demir korkulukları çaldı.


“KANI BOZUKLAR ADALETE TESLİM EDİLSİN”

Yaşanan olay karşısında büyük üzüntü duyduklarını ve bunu yapan kişilerin bir an evvel yakalanmasını istediklerini belirten Şehit Seyit Ahmet Çakır’ın amcası Bülent Çakır, “Yeğenim 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit oldu. Bu demirleri yerde bulsanız almazsınız. Bunu yapanların başka bir amacı vardır.  Jandarma ekiplerinin bilgisi var. Ben olayı akşam duydum. Buranın çevresindeki korkulukları çalmışlar. Bunu yapanların kanı bozukların yakalanarak adalete teslim edilmesini istiyoruz” dedi.

“BUNU KÖYDEN KİMSE YAPMAZ”

Karacurun Mahallesi Muhtar Yardımcısı Yusuf Çakır ise bu olayı hurdacıların gerçekleştirmiş olabileceğini belirterek şöyle konuştu: “Biz olayı dün öğleden sonra duyduk. Bunu yapanlara yazıklar olsun diyorum. 15 Temmuz şehidimizin mezarında bulunan demire tenezzül eden kişi her şeyi yapar. Burası güzel bir şekilde yapılmıştı. Devletimiz sahip çıkıyor ama gelip bozmuşlar. Bunları çalanlar olarak hurdacılar aklımıza geliyor. Bunu köyden kimse yapmaz. Yaptırılacak olsa maddi değeri vardır ama hurdaya satmak için maddi değerinde de bir şey yok.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı