adplus-dvertising

Şehit mezarına küfürler yazan PKK sempatizanı mahkemede de hakaret etti!

Kocaeli’de 4 şehit mezarına “PKK” yazan ve hakaret dolu yazılar karalayan sonrada bunları sosyal medya üzerinde paylaşan şahıs, mahkemede de rahat durmadı. Çirkin saldırı ardından yargılanmasına başlanan şahıs, şehit ağabeyinin konuştuğu esnada araya girerek, şehide hakaretler etti.
Takip et
Şehit mezarına küfürler yazan PKK sempatizanı mahkemede de hakaret etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaeli’de şehit mezarlarına, terör örgütü “PKK”nın ismini yazan ve küfürler ederek sosyal medyada paylaşan şüphelinin yargılanmasına başlandı. Duruşmada şehit ağabeyinin, “Şehidimizin mezarına karşı yapılan saldırıdan dolayı üzgünüm” dediği esnada araya giren sanık, şehide küfür etti. İşte skandal olayla alakalı son ayrıntılar…

Şehit mezarına küfürler yazan PKK sempatizanı mahkemede de hakaret etti!

Olay, 6 Kasım 2021 tarihinde Kocaeli’nin Körfez ilçesinde bulunan Körfez Asri Mezarlık Şehitlik bölümünde yaşandı. Emre Kaan Arlı (2005 senesinde Siirt’te PKK tarafından şehit edildi), Halil İbrahim Arslan (2006 senesinde PKK tarafından Hakkari’de şehit edildi), Düzgün Kılavuz (1996 senesinde Sivas’ta PKK tarafından şehit edildi) ve Başar Baran Varlı’nın (1995 senesinde PKK tarafından Bingöl’de şehit edildi) mezarlarına çirkin saldırı gerçekleşti. Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen askerlerin mezarlarına “PKK” yazan ve bunun fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabından paylaşan zanlı F.Ş., şehit mezarlarını pislettiğini de belirterek küfürler etmişti. Paylaşımın sonrasında şüpheliyi yakalamak için çalışma başlatan Kocaeli Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlının kimliğini tespit etmiş ve gözaltına almıştı. Zanlı, tamamlanan işlemlerinin sonrasında çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine yollanmıştı.

Şehit mezarına küfürler yazan PKK sempatizanı mahkemede de hakaret etti!

Şehit mezarına küfürler yazan PKK sempatizanı mahkemede de hakaret etti!

“BANA ÇİP TAKTILAR”

Sanık hakkında hazırlanan iddianamede ise sanığın ifadesi yer aldı. İfadesinde, kendisine belediye tarafından çip takıldığını belirten sanık F.Ş., bu çipin çıkarılması için polis merkezinden yardım istediğini, Körfez’de bulunan şehit mezarlığına da kendisine çip takan kişileri uyarmak için gittiğini belirtti. Sanık, polis ekiplerinin kendisini yakalaması ve ifadesinin alınması ardından kendisine takılan çipin çıkarılması maksadıyla şehit mezarına “PKK” yazdığını ifade etti. Sanık, bunları yaparken kimseden talimat almadığını belirtti. Kendisine organik olmayan psikoz teşhisi konulduğunu vurgulayan sanık F.Ş., daha önce zihinsel engelliler merkezinde kaldığını da söyledi.

“SALDIRIYI SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİM”

“Zincirleme biçimde terör örgütü PKK/KCK propagandası yapmak”, 4 defa “kişinin hatırasına hakaret” ve 4 defa “ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme” suçundan hakkında dava açılan F.Ş.’nin yargılanmasına başlandı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şehit Halil İbrahim Arslan’ın ağabeyi Yusuf Arslan ve sanık avukatı katılırken, tutuklu sanık ise SEGBİS ile bağlandı. Sanıktan şikayetçi olduğunu belirten şehit ağabeyi Yusuf Arslan, “Kardeşim Halil İbrahim Arslan 2006 senesinde Hakkari’de PKK ile yapılan mücadelede şehit düşmüştür. Kendisinin mezarı Körfez Asri Mezarlığı Şehitlik bölümündedir. Ben şehit mezarımıza yapılan saldırıyı sosyal medya ve çevreden öğrendim. Bu olay dolayısıyla çok üzüldüm, sanıktan şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Şehit mezarına küfürler yazan PKK sempatizanı mahkemede de hakaret etti!

DURUŞMADA DA KÜFÜR ETTİ

Halil İbrahim Arslan’ın ağabeyi Yusuf Arslan, “Şehidimizin mezarına karşı yapılan saldırıdan dolayı üzgünüm” dediği esnada araya giren sanık Ş.F., şehide küfür etti. Mahkeme başkanı olaya müdahale ederek SEGBİS’in sesini kapattı.

“ŞEHİT AİLELERİ BU YAZILARI GÖRÜP ÜZÜLMESİN DİYE MEZARLIKLARI YIKADIM”

Tanık olarak dinlenen mezarlık görevlisi Kemal Demirtaş, “Sabah saatlerinde temizlik için mezarlığı gezdiğim sırada şehit mezarlıklarında “PKK” ve “F.Ş.” yazıldığını gördüm. Hemen üzerime haber verdim. Daha sonra şehit aileleri bu yazıları görüp üzülmesin diyerek mezarlıkları yıkadım. “F.Ş.” yazısının örgüt ismi olup olmadığını bilmiyordum, daha sonra öğrendiğime göre sanığın isim ve soy adlarının baş harfleriymiş. Şehit mezarlarında hiçbir zarar yoktu ancak yazılar vardı” diyerek konuştu.

AKLİ DENGESİNİN TESPİTİ İSTENDİ

Mahkeme heyeti, sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Gözlem İhtisas Dairesinde gözlem altına alınmasına ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.