Şehit Eşlerine Hakaret Eden Şahıs Yakalandı

Sosyal medyada şehit eşlerine ve yakınlarına hakaret ettiği, ayrımcılık yaparak insanları aşağıladığı iddia edilen ”Bahoz Erdal” adlı hesabın sahibi İ.H.S., polis operasyonu ile gözaltına alındı. Eve yapılan baskın sırasında polise saldıran İ.H.S’nin kız kardeşinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Sosyal medyada provokasyon yaptığı ve şehitler ile yakınlarına hakaret ederek toplumsal değerleri çiğnediği gerekçesiyle hakkında gözaltı kararı çıkarılan ”Bahoz Erdal” hesabının sahibi  İ.H.S., Zeytinburnu’nda yaşadığı evde gözaltına alındı. Gözaltına alındığı sırada, polislere saldırdığı ve terör örgütü PKK/KCK lehine slogan attığı iddia edilen kız kardeşi de gözaltına alındı.

ŞEHİT EŞLERİNE VE YAKINLARINA HAKARET ETTİĞİ İDDİA EDİLDİ

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla tepkileri üzerine çeken ”Bahoz Erdal” hesabının sahibinin yaşadığı evi tespit ederek operasyon düzenledi. Operasyon sırasında evde olan İ.H.S.’nin, ”Bahoz Erdal” adlı hesabın sahibi olduğu öğrenildi. İ.H.S.’nin kız kardeşi, eve giren polislere fiziksel saldırıda bulunduğu ve terör örgütü lehine slogan attığı gerekçesiyle şüphelinin kız kardeşi de gözaltına alındı.

İ.H.S.’nin ve kız kardeşinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı