adplus-dvertising

Şehit Enes Özgül’ün adı çocuk destek merkezine verildi

Isparta Yetiştirme Yurdu’ndan ayrıldıktan sonra uzman çavuş olarak göreve başlayan ve Pençe-Kilit operasyon bölgesinde yaralanarak şehit düşen Enes Özgül’ün vasiyeti Isparta’da yerine getirildi.
Takip et
Şehit Enes Özgül’ün adı çocuk destek merkezine verildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uzman Çavuş Enes Özgül’ün 15 Ekim 2019 tarihinde arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, “Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi” dediği gün yüzüne çıktı. Şehidin yetiştirme yurdundan öğretmenine de, “Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim Pençe-Kilit’te, sizden bir istirhamım şudur. Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit düşme hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun” yazdığı öğrenildi.

“Enesimiz, artık ismin Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi ile ölümsüz”

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın talimatı ile eski cocuk esirgeme yurdunun yerine yapılan Çocuk Destek Merkezi Müdürlüğüne şehidin isimi verildi. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Isparta Çocuk Destek Merkezimizde yetişen ve Pençe Kilit Harekâtı sırasında şehit olan evladımız Enes Özgül’ün ismini, vasiyeti üstüne yetiştirildiği kuruma veriyoruz. Enesimiz, artık ismin Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi ile ölümsüz” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.