Şehir Merkezlerinde Teröristlere Baskın!

Terörle Mücadele polisleri, bazı illerde IŞİD yuvalarına baskın yaptı. Şüpheliler tutuklanarak hapishaneye gönderildi.
Takip et
Şehir Merkezlerinde Teröristlere Baskın!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Terörle Mücadele polisleri, IŞİD ile mücadele sürecinde bir dizi operasyon düzenledi. Operasyonlara çok sayıda polis katıldı. Baskınlar 5 ilde gerçekleştirildi. 9 şüpheli gözaltına alındı. 6'sı tutuklanarak ceza evine götürüldü.

Özel harekat polislerinin de katıldığı baskınlarda çok sayıda gözaltı gerçekleştirildi. 5 ay süren gözetlemenin ardından başlayan operasyonda örgüt üyeleri, birer birer enselendi. Ankara, Çorum, Mersin, Kırıkkale ve Kocaeli, baskınların merkezleri oldu. Aralarında yönetici kadrosundan da bir teröristin olduğu şüphelilerin, terör örgütüne yeni militanlar bulmak için çalışma yürüttükleri öğrenildi. Tutuklanan terör örgütü mensuplarından üçünün kadın olduğu bilgisi alındı. İşlemleri tamamlanan teröristler Ankara Adliyesi'ne gönderildi.

20-22 YAŞ ARALIĞINDAKİ GENÇLER KANDIRILIYOR

IŞİD'e Türkiye'den katılanların sayısı eskiye oranla azalmış olsa da, terör örgütünün beyin yıkama operasyonları devam ediyor. Bir şekilde IŞİD'e götürülen özellikle 20-22 yaş aralığındaki Türk gençler, ilk olarak beyin yıkama operasyonuna alınıyor. Türkiye'de bazı cemaatler de IŞİD için propaganda yapıyor. Hatta, kendini hoca olarak tanıtan bazı teröristler, kitaplar yayınlayarak propaganda çalışması yürütüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.