Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor

Elazığ’da akşam saatlerinde sis etkisini gösterirken sürücüler zor anlar yaşadı. Meteoroloji ise bölge geneli için sis, buzlanma ve don uyarısı yaptı.
Takip et
Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elazığ’da 5 gündür ara ara sis etkisini gösteriyor. Özellikle sabah saatlerinde etkili olan sis, bugün gün batımı ile etkisini daha fazla arttırdı. Kent merkezi ve ana yollarda göz gözü görmedi.

Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor

Görüş mesafesinin yer yer sıfıra düştüğü kentte vatandaşlar yürümekte bile zorluk çekti. Yollarda ilerleyeme çalışan sürücüler de zor anlar yaşadı. Araçlar sis arasında kaybolurken, sürücüler yavaş ve araçlarının dörtlülerini yakarak seyretti.

Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor

Sürücülerden İbrahim Ata, yoğun sisten dolayı görüş mesafesinin yer yer sıfıra kadar indiğini belirterek, “Normalde 2-3 metreden fazla gözükmüyor. Markete geldim ama zor bela gelebildim o da mecburen geldim. Arkadan gelen araç zaten fark etmiyor o yüzden dörtlü flaşörleri yakmak lazım. Çünkü görüş mesafesi çok kısa” dedi.

Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor

Vatandaşlardan Ali Demir ise, “Sis, aksam saat 17:00’dan sonra etkili oldu. Daha sonra daha da yoğunlaştı. Arabalar da çalışmıyor yürümeye çalışıyorum, zaten yolumu zar zor buluyorum” diye konuştu.

Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemizde havanın az bulutlu olarak geçmesi, gün içerisinde yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Şehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyorŞehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyorŞehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyorŞehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyorŞehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyorŞehir adeta yok oldu! Göz gözü görmüyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.